Czas pandemii rodzi wiele inicjatyw, które mają ulżyć w cierpieniu i nieść nadzieję. Na początek więc garść takich doniesień:
Podziwialiśmy papieża, teraz szukamy podobieństwa – mówi ks. Rafał Skitek, przypominając obrazy osamotnienia Jana Pawła II w ostatnim w jego życiu Wielkim Tygodniu. I, cytując papieża, podpowiada: obyśmy potrafili przekształcić krzyż w miłość.
W „Kościelnych kontekstach” przeglądamy razem wywiad z kard. Angelo Comastrim o bólu Jana Pawła II.
cz.2
Niedziela Palmowa, czyli także Światowy Dzień Młodzieży – w tym roku bez młodzieży, czy z młodzieżą, ale inaczej? Odpowiada duszpasterz akademicki w Katowicach ks. Krzysztof Nowrot. – Młodzi są częściej obecni na spotkaniach duszpasterstwa niż w kościele, gdzie są sakramenty. My ich dopiero musimy prowadzić do sakramentów – mówi:
Zachęcamy młodych, aby nie siedzieli pozamykani w domach przed komputerem wokół smutku i problemu epidemii. Zachęcamy, aby w swoich domach, rodzinach zaangażowali się w kontakt z tymi, których mają wokół siebie – mówi ks. Krzysztof nawiązując do tegorocznego hasła ŚDM „Młodzieńcze, tobie mówię wstań!” (Łk 7,14)
– Rozesłaliśmy sms-y: jeżeli możecie, to przelewajcie na konto te kwoty, które normalnie dajecie na tacę – mówi dk. Andrzej Lwowski, członek rady parafialnej w parafii pw. NSPJ w Katowicach. Piąte przykazanie kościelne zobowiązuje, by „troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.” W dobie epidemii zdaje się być szczególnie aktualne.
Prześladowania chrześcijan...
Papieskie pielgrzymki...
Relacje państwo – Kościół...
Ekumenizm...
Dialog z islamem...
Świeccy w Kościele...
…tym żyje Kościół
A my rozmawiamy o tym co niedzielę z naszymi gośćmi - ekspertami i świadkami.
Zapraszamy o 8.00.