Na dzisiaj zaplanowane jest kolejne, już 141. miesięczne nabożeństwo pompejańskie. Przez lata jego uczestnicy gromadzili się w kaplicy św. Jana Sarkandra na Kaplicówce, a później w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie. - Tym razem spotkamy się o 19.15 przy komputerach, na internetowej transmisji na żywo, a modlitwę z kaplicy SECiM poprowadzi ks. Przemysław Sawa. Każdy chętny będzie mógł poprowadzić jedną dziesiątkę różańcową przez telefon - mówi Lidia Wajdzik, animatorka nowenny pompejańskiej w diecezji.
- Czuwanie będzie transmitowanie z małej kaplicy Świętych Cyryla i Metodego w biurze Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody, której duszpasterzem jest ks. Przemysław Sawa, tegoroczny kaznodzieja naszych nabożeństw - dodaje Lidia Wajdzik.
Transmisja dostępna jest w ramach inicjatywy „24h dla Pana” na następujących stronach Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody :
Ks. Przemysław zaprasza do włączania się do modlitwy różańcowej przez prowadzenie poszczególnych dziesiątek. Numer do kaplicy: +48 697 201 910.
Plan czuwania:
19:15 Uwielbienie Pana Jezusa i Różaniec: tajemnice radosne
19:55 Różaniec: tajemnice bolesne
20:30 Różaniec: tajemnice światła
21:00 Msza Święta z homilią
Lidia Wajdzik, animatorka nowenny pompejańskiej w naszej diecezji, przypomina, że zwłaszcza w tym trudnym czasie potrzebujemy wewnętrznego przylgnięcia do Jezusa. Taką szansą jest ta modlitwa, określana jako „nie do odparcia”. Podczas tej nowenny przez 54 dni (27 dni błagalnej modlitwy i 27 dni dziękczynnej) odmawia się codziennie cały Różaniec, trzy lub cztery części, wzywając wstawiennictwa Królowej Różańca Świętego z Pompei.
- Od 2002 r., czyli od 18 lat, ta modlitwa ma wielu zwolenników w naszej diecezji i stąd rozszerza się na liczne środowiska, także w innych krajach. Powstała też grupa, w której odmawiamy nowennę pompejańską w intencji kapłanów i biskupów. Z tej modlitwy nie rezygnujemy, bo szczególnie teraz bardzo potrzebujemy ich przewodnictwa - mówi Lidia Wajdzik. - Poprzez tę modlitwę możemy duchowo adoptować konkretnego księdza, konkretnego lekarza, pielęgniarki - wszystkich, którzy stoją na pierwszej linii tej walki z koronawirusem, a także adoptować ich rodziny.
Jak podkreśla, warto zrezygnować z poszukiwania w internecie kolejnych sensacji i ciągłego przeglądania stron w smartfonie, a w tym czasie zająć się odmawianiem modlitwy. - W ten sposób można pomóc innym, ale także samemu zyskuje się spokój i ufność, zamiast dać się owładnąć lękom i obawom. To naprawdę skuteczne antidotum na wirusa! - zachęca L. Wajdzik i apeluje, by sięgnąć po różaniec...
Przeczytaj także: