107,6 FM

RCP - jakie korzyści płyną z prowadzenia w firmie rejestracji czasu pracy?

Prowadzenie firmy w XXI wieku wymaga od przedsiębiorcy wdrożenia narzędzi, dzięki którym praca całej firmy może zostać usprawniona, a zastosowane technologie pozwolą zautomatyzować wiele czasochłonnych procesów. Kompleksowym rozwiązaniem stosowanym coraz częściej zarówno w małych, jak i tych większych firmach, jest ewidencja czasu pracy. Sprawdź, jakie korzyści płyną z wprowadzenia w firmie rejestracji czasu pracy i jakie funkcje posiadają nowoczesne rejestratory.

Co tak naprawdę znaczy RCP?

RCP to skrót od Rejestracji Czasu Pracy. Do tego pojęcia zaliczamy zestaw różnych środków, które pozwalają pracodawcy kontrolować obecność zatrudnionych osób w miejscu pracy. Urządzenia, które służą do tego nazywamy rejestratorami czasu pracy i jest to najczęściej czytnik rejestrujący wejścia i wyjścia oraz karty zbliżeniowe. Istnieją także nowoczesne metody polegające na weryfikacji za pomocą odcisku palca lub identyfikacji twarzy. W ofercie inewi.pl znajdziemy innowacyjną usługę rejestracji czasu pracy z możliwością zrobienia zdjęcia każdej osobie zgłaszającej swój status oraz jej lokalizację, dzięki czemu w firmie można uniknąć tzw. “przyjacielskiego odbijania się” kartą za kolegę z zespołu.

Zalety wprowadzenia w firmie RCP

Wybierając system RCP do firmy, warto zwrócić uwagę, czy ma on wbudowaną automatyczną opcję wykrywania błędów w rejestrze pracy. Jest to istotne, aby przepracowane godziny każdej z zatrudnionych osób, a także konieczne przerwy regeneracyjne były zgodne z przepisami Kodeksu Pracy. Nowoczesne rejestratory czasu pracy pozwalają wyeliminować tony papieru zużywanego w firmie na drukowanie list obecności. Dzięki zastosowanym aplikacjom można znacznie obniżyć koszty, a tym samym zwiększyć wydajność pracowników. RCP sprawia, że pracownicy są bardziej zdyscyplinowani, ponieważ mają świadomość, że każde spóźnienie czy nieplanowane wyjście z pracy będą odnotowane. Więcej na temat nowoczesnego zarządzania firmą i stosowania systemów RCP znajdziemy w artykule: "RCP, czyli jak powinna wyglądać rejestracja czasu pracy w XXI wieku?".

Minimalizacja kosztów w obszarze zarządzania personelem

Wdrożenie systemu do automatycznej rejestracji czasu pracy pozwala na usprawnienie funkcjonowania wielu obszarów działalności przedsiębiorstwa. Jednym z najistotniejszych problemów współczesnych firm są koszty związane z prowadzeniem działu kadr. Elektroniczna rejestracja czasu pracy pozwala nie tylko zwiększyć dyscyplinę wśród pracowników, ale w swojej ofercie posiada szereg innych, przydatnych opcji. Przykładowo można skorzystać z wprowadzenia ewidencji nadgodzin, gdzie system sam rozpozna taki czas, uwzględniając odpowiednią stawkę, następnie zostanie naliczona i utworzona lista płac. W dalszej kolejności jest możliwe eksportowanie danych do programu kadrowo płacowego, co wydaje się być szczególnie przydatne przy różnego rodzaju analizach i obliczeniach kadrowych. W ten sposób można porównywać przepracowany czas pracy w porównaniu do założonej normy, przeglądać godziny w wybranym zestawieniu dziennym, tygodniowym lub miesięcznym.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy