Grażyna i Zbigniew Niziowie z Inwałdu od 1 września są małżeństwem odpowiedzialnym za wspólnotę Domowego Kościoła w diecezji bielsko-żywieckiej. Razem z duszpasterzami oazowymi zaprosili do Zagórnika cały diecezjalny krąg.
Diecezjalny krąg to wszyscy małżonkowie podejmujący odpowiedzialność za wspólnotę Oazy Rodzin, czyli Domowego Kościoła w poszczególnych rejonach i w całej diecezji, a także ci, którzy kierują oazowymi diakoniami - komunikacji, muzyczną, oaz rekolekcyjnych, słowa, wychowawczą i modlitwy.
Przez najbliższe trzy lata za wspólnotę w diecezji są odpowiedzialni państwo Niziowie z Inwałdu, którzy jeszcze niedawno byli parą rejonu Kęty-Andrychów. Dzięki ich zaangażowaniu rejon ten od kilku lat przeżywa dynamiczny rozwój - w Domowym Kościele formuje się tu ok. 100 małżeństw. A liczba kręgów (grup liczących od 4 do 7 małżeństw) wzrosła z 19 do 28. Państwo Niziowie widzą, jak wiele małżeństw szuka swojej drogi wzrostu w Domowym Kościele, jak ważne są wychodzenie do nich w parafiach i własny przykład.
Ks. Jacek Moskal oraz Grażyna i Zbigniew Niziowie.Podczas niedawnych wyborów liderzy z Inwałdu zostali parą diecezjalną. Wraz z diecezjalnym moderatorem Domowego Kościoła ks. Jackiem Moskalem i moderatorem całego Ruchu Światło-Życie w diecezji ks. Ryszardem Piątką w piątek i sobotę - 6 i 7 września - zaprosili diecezjalny krąg na pierwsze w jego historii spotkanie. Najpierw spotkali się w piątek w kościele Narodzenia NMP w Inwałdzie - na Mszy św. sprawowanej przez ks. proboszcza Piotra Liptaka, następnie na adoracji Najświętszego Sakramentu, a następnie - na wspólnotowej integracji i sobotnich rozmowach, modlitwie oraz spotkaniach formacyjnych w Centrum bł. ks. Władysława Bukowińskiego w Zagórniku.
Małżonkowie Oazy Rodzin podczas spotkania w Zagórniku.Jak mówią państwo Niziowie, w tym roku 5 par po raz pierwszy rozpoczęło posługę odpowiedzialnych za poszczególne rejony Oazy Rodzin w diecezji. Zależało im na tym, by się w gronie kręgu diecezjalnego spotkać, poznać, podzielić swoim świadectwem i wizjami prowadzenia wspólnoty. Sami mówią, że mottem ich zaangażowania jest zdanie: "Służę, więc jestem".
Ksiądz Moskal zwracał uwagę, by zaangażowanie w codzienność Domowego Kościoła nie było "dziełem dla Boga", ale "dziełem z Bogiem". Z kolei ks. Piętka mówił o budującej cały Ruch Światło-Życie integracji wspólnoty rodzin ze wspólnotami dziecięcymi i młodzieżowymi. Od kilku lat znakomicie sprawdza się pomysł dni wspólnoty wszystkich gałęzi oazy bielsko-żywieckiej.
Więcej o diecezjalnym spotkaniu odpowiedzialnych za Domowy Kościół w jednym z kolejnych numerów bielsko-żywieckiego "Gościa" papierowego.