Zabrze. Wręczono Wyróżnienia im. św. Kamila
Wspólne zdjęcie po wręczeniu wyróżnień. Od lewej: przewodnicząca Rady Miasta Łucja Chrzęstek-Bar, Iwona Płatek, Hubert Wardenga i Jan Widera, prof. Oskar Kowalski oraz wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski. Klaudia Cwołek /Foto Gość

Zabrze. Wręczono Wyróżnienia im. św. Kamila

Brak komentarzy: 0

Klaudia Cwołek

GOSC.PL

publikacja 13.07.2019 20:37

W sobotę w Teatrze Nowym odbyła się gala Wyróżnienia im. św. Kamila. W niedzielę w kościele patrona Zabrza sprawowana będzie Msza w intencji miasta i mieszkańców.

Laureaci Wyróżnienia im. św. Kamila 2019:

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Kalarus ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu to znakomity kardiolog, obecnie kierownik Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 2013-2015 był prezesem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Od wielu lat wspiera akcje prozdrowotne organizowane przez Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca i udziela konsultacji kardiologicznych ich uczestnikom. Poza godzinami pracy konsultuje również mieszkańców Zabrza.

Iwona Płatek jest dyrektorem Centrum Edukacji i Rehabilitacji w Zabrzu, na które składa się żłobek integracyjny, przedszkole, szkoła podstawowa, ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy oraz świetlica terapeutyczna dla dzieci ze sprzężeniami głęboką niepełnosprawnością intelektualną. Dzięki jej staraniom i działaniom centrum stało się placówką wzorcową, przykładem dobrych praktyk w działalności edukacyjnej, rehabilitacyjnej i wychowawczej. Iwona Płatek pracuje także na rzecz rodzin osób z niepełnosprawnością, dla których opracowała i wdrożyła wiele programów podnoszących jakość życia. Aktualnie współtworzy system środowiskowego wsparcia dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną w Zabrzu "Z Inkluzją na TY", który wspierany jest przez Ministerstwo Innowacji i Rozwoju. Jest wiceprzewodniczącą Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta i założycielką integracyjnego Teatru Prawdziwnego, którego celem jest integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem.

Jan Widera, Hubert Wardenga i Społeczny Komitet Organizacyjny Pochodu Barbórkowego w Biskupicach docenieni zostali za wkład w podtrzymywanie dziedzictwa kulturowego górników w zakresie obchodów Barbórki, religijnego wymiaru tego święta i pielęgnowania pamięci o braci górniczej w Biskupicach. Ich zaangażowanie okazało się bezcenne w związku z przygotowaniem wniosku o wpisanie Barbórki na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.

Pierwsza strona Poprzednia strona strona 2 z 2 Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..

Radio eM

redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07

WERSJA DESKTOP
Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.