Muzeum Śląskie zaprasza do nadsyłania opowieści o przedmiotach, które są w rodzinach od pokoleń lub od niedawna, ale zdążyły już obrosnąć legendą.
Masz stary aparat fotograficzny, którym przodkowie wykonali pamiętne fotografie? Sztruksową spódnicę, którą uszyła dla ciebie matka z materiałów kupionych w Peweksie? A może brytyjską papierośnicę, którą twój pradziadek zdobył na wojnie lub zabytkową karbidówkę, którą posługiwał się w kopalni? Przekazywany od pokoleń pierścionek zaręczynowy? Stary pamiętnik z okresu, kiedy poznali się twoi rodzice? Dowód rejestracyjny małego Fiata 126p, którym wybraliście się po raz pierwszy nad morze lub w podróż poślubną?
Muzeum Śląskie zaprasza do podzielenia się niesamowitymi historiami związanymi z przedmiotami, które są w rodzinach od pokoleń lub od niedawna, ale zdążyły już obrosnąć legendą. Poszukiwane są zarówno niezwykłe opowieści, jak i intymne anegdoty - tajemnicze, śmieszne lub dramatyczne - które wiążą się nierozerwalnie z ważnymi przedmiotami.
Historie te zostaną wykorzystane w projekcie przygotowywanym z okazji jubileuszu 90-lecia Muzeum Śląskiego, który będzie obchodzony w przyszłym roku. Wybrane opowieści może więc usłyszeć cały świat!
Propozycje historii można składać drogą elektroniczną, przesyłając co najmniej jedno zdjęcie i krótki opis przedmiotu oraz związanej z nim historii na adres: naszehistorie@muzeumslaskie.pl.
Zgłoszenie powinno również zawierać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (imię, nazwisko, numer telefonu). Termin nadsyłania zgłoszeń mija 25 listopada 2018 r.
Propozycje można także przedstawić osobiście w sobotę 10 listopada w godz. 13.00-18.00 oraz w niedzielę 11 listopada w godz. 11.00-14.00 w siedzibie Muzeum Śląskiego przy ul. T. Dobrowolskiego 1 w Katowicach w foyer na poziomie -2 (przed kasami).
Dodatkowe pytania dotyczące akcji można kierować drogą elektroniczną na adres: m.iwanowska@muzeumslaskie.pl. Regulamin projektu znajduje się na stronie muzeum.