Prorocy z Rybnika posłani na drogę
Z zaproszenia do przyjęcia błogosławieństwa i krzyża skorzystali nie tylko młodzi uczestniczący w obozie Joanna Juroszek /Foto Gość

Prorocy z Rybnika posłani na drogę

Brak komentarzy: 0

Joanna  Juroszek Joanna Juroszek

GOSC.PL

publikacja 08.07.2018 20:29

Otrzymali krzyż i błogosławieństwo biskupa. Teraz będą mogli wprowadzać w życie to, czego przez tydzień nauczyli się na Youth Campie w Rybniku.

Uroczysta Msza posłania w bazylice św. Antoniego, odsłonięcie pomnika, pamiątki po ŚDM, oraz koncert na rynku - tak młodzi z Rybnika i okolic oraz ich przyjaciele z Belgii, Francji i Libanu kończą trwający od poniedziałku Youth Camp.

Pieśń w języku Jezusa

To obóz, podczas którego młodzi mogli sprawdzić się w roli muzyków, aktorów, wolontariuszy, pielgrzymów ruszających w drogę bez zapewnionych noclegów, bez jedzenia i pieniędzy, oraz ewangelizatorów zapraszających na modlitwę do kościoła.

Mszy w bazylice przewodniczył bp Marek Szkudło, razem z nim modlili się biskup nominat Grzegorz Olszowski oraz kapłani związani z Youth Campem i Rybnikiem.

Doskonałą oprawę muzyczną zapewnili sami młodzi podczas obozu uczestniczący w warsztatach muzycznych. Prowadzili je dla nich krakowscy kompozytorzy muzyki liturgicznej - Paweł Bębenek, Piotr Pałka i Hubert Kowalski.

Podczas Komunii wierni usłyszeć mogli inną przejmującą pieśń. W dialekcie syriackim języka aramejskiego (właśnie tym językiem posługiwał się Jezus) oraz arabskim (języku urzędowym Libanu) zaśpiewał ją Assaad Haykal.

Dlaczego ten młody Libańczyk przyjechał do Rybnika? Skorzystał z zaproszenia o. Emmanuela della Faille z monastycznej Wspólnoty Tyberiadzkiej w Belgii. To właśnie ta wspólnota jest inicjatorem Youth Campu. W tym roku po raz pierwszy odbywa się on w Polsce.

- Pobyt w Rybniku to najlepsze, co do tej pory przydarzyło mi się w życiu - mówił "Gościowi" Assaad. - Rybnik jest przepiękny, jesteście bardzo mili, macie czyste, otwarte serca, to jest niesamowite.

Assaad opowiedział nam także, jak aktualnie wygląda sytuacja Kościoła w Libanie. - Z powodu wojny, jaka miała miejsce w naszym kraju, nadal boimy się ISIS czy innych ekstremistycznych grup muzułmańskich. Za każdym więc razem, kiedy idziemy na Mszę, żołnierze ustawiają się na zewnątrz kościoła, by nas chronić. To jest bardzo smutne, ale dzięki Bogu ISIS od 8 lat nie zaatakowało naszych kościołów. Wierzymy w obronę Boga i naszych sił zbrojnych - wyjaśnił.

Poniżej filmik ze śpiewem Assaada w rybnickiej bazylice:

Msza Święta Youth Camp Rybnik śpiew Assaad Haykal
Magdalia Milos

Pierwsza strona Poprzednia strona strona 1 z 2 Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..

Radio eM

redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07

WERSJA DESKTOP
Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.