107,6 FM

Całodobowe pogotowie Bożego Miłosierdzia

To takie pogotowie, w którym ratownikiem może zostać każdy. Zaczęło się w Oświęcimiu, ale modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia za konających nie ma granic.

Przed rokiem grupa oświęcimian: świeccy i siostry zakonne, zebrała się we wspólnotę, która nazwali Modlitewnym Pogotowiem Bożego Miłosierdzia (MPBM). Te słowa Jezusa, zanotowane przez św. Faustyną: "Gdy tę koronkę przy konającym odmawiać będą, stanę pomiędzy Ojcem, a duszą konającą nie jako Sędzia sprawiedliwy, ale jako Zbawiciel miłosierny", stały się dla nich wskazówką co robić...

- Naszą patronką jest św. Faustyna. Głównym celem naszego pogotowia jest modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji osób konających - podkreśla Grzegorz Kapturkiewicz ze wspólnoty, dyspozytor tego szczególnego pogotowia. - Jesteśmy w stałym kontakcie z kapelanem ks. Jackiem Orszulikiem, posługującym w szpitalu miejskim w Oświęcimiu, który informuje nas o osobach konających poprzez SMS, z podaniem ich imienia. Otrzymujemy zgłoszenia również od rodzin osób konających i od pracowników służby zdrowia.

Jak dołączyć do pogotowia z gotowością modlitwy? Poprzez wysłanie SMS-a ze swoim imieniem i dopiskiem POGOTOWIE na numer dyspozytora. W przypadku Oświęcimia, to numer 664 680 408.

Oświęcimska wspólnota spotyka się dodatkowo w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w kaplicy szpitalnej na Mszy św. odprawianej w intencji wszystkich osób za które modliła się w miesiącu poprzednim.

Jak zaznacza oświęcimski "dyspozytor pogotowia": - Naszą intencją jest jednak objęcie tą akcją modlitewną całej Polski, poprzez stworzenie przy każdym hospicjum i każdym szpitalu takiego pogotowia - z zaangażowaniem kapelanów. Serdecznie zapraszamy do tego wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Bożego Miłosierdzia.

W jaki sposób założyć i prowadzić Modlitewne Pogotowie Bożego Miłosierdzia?

Najlepiej najpierw skontaktować się z kapelanem szpitala czy hospicjum w swojej miejscowości,  przedstawić mu założenia działania pogotowia i poprosić o akceptację utworzenia MPBM oraz przesyłanie SMS-ów z imieniem osób konających. By trwać w jedności ze wszystkimi wspólnotami pogotowia, oświęcimscy organizatorzy zachęcają, by poprosić także księdza kapelana o odprawienie Mszy św. w kaplicy szpitalnej, hospicjum czy wybranym kościele w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w intencji osób, za które modliło się MPBM w miesiącu poprzednim.

A wszelkie szczegóły na temat powołania lokalnych "oddziałów" pogotowia i ich rejestracji, można znaleźć na stronie oświęcimskiej wspólnoty: mpbm.cba.pl.

« 1 »

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy