publikacja 16.03.2018 21:55
Zmiany nazw ulic w Gliwicach ciąg dalszy.
Kolejnych osiem ulic w Gliwicach będzie miało nowe nazwy. Tzw. zarządzenia zastępcze w tej sprawie wydał wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, zgodnie z ustawą dekomunizacyjną. Łącznie wojewoda zmienił w Gliwicach już 26 nazw, spośród 34 podlegających ustawie.
Ulicy Józefa Mitręgi (łączącej Jagiellońską z Piwną, obok budynku dawnej dyrekcji huty), nadano imię ks. Herberta Hlubka, wieloletniego duszpasterza akademickiego, laureata Nagrody im. ks. Józefa Tischnera w kategorii inicjatyw duszpasterskich i społecznych współtworzących „polski kształt dialogu Kościoła i świata”, który zmarł w Gliwicach w 2013 roku.
Pozostałe zmiany to:
Nowe nazwy będą obowiązywały od 30 marca. Zmiany nie mają wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową.
Wcześniej decyzją wojewody śląskiego zmieniono nazwy 18 gliwickich ulic:
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07