Bp Roman Pindel modlił się w szpitalnej kaplicy i pobłogosławił chorych.
Z okazji 26. Światowego Dnia Chorego bp Roman Pindel przewodniczył Mszy św. w kaplicy szpitalnej Beskidzkiego Centrum Onkologii im. św. Jana Pawła II - Szpitala Miejskiego przy ul Wyspiańskiego.
Przy ołtarzu stanęli też m.in. kapelani szpitala: ks. Łukasz Jończy, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia i ks. Szczepan Kobielus, a także proboszcz katedry ks. kan. Antoni Młoczek. Parafia katedralna od lat związana jest z duszpasterską opieką nad pacjentami w tym szpitalu. W modlitwie wraz z pacjentami uczestniczyli ich bliscy oraz pracownicy szpitala.
Witając zgromadzonych kapelan ks. Szczepan Kobielus przypominał: - Światowy Dzień Chorego ustanowił św. Jan Paweł II W tym szpitalu szczególnie czujemy jego obecność, a widzialnym znakiem tej obecności jest krzyż w ołtarzu, który nasz szpital otrzymał od papieża Jana Pawła II w 2003 r. podczas audiencji dla pracowników służby zdrowia naszego miasta.
Jak wskazywał w homilii bp Pindel, znakiem czasu staje się dziś choroba nowotworowa, a odpowiedzią na ten znak jest rozwijający się ruch hospicyjny, a także placówki medyczne podejmujące leczenie człowieka dotkniętego tą chorobą, takie jak BCO. Szukając odpowiedzi na pytanie o właściwą odpowiedź chrześcijanina na doświadczenie i znak choroby podkreślał, że jest to wezwanie do modlitwy, zarówno o stan zdrowia, jak i człowieka.
- Chrześcijańska modlitwa o uzdrowienie polega na tym, że człowiek mówi: Bóg jest Panem życia i śmierci i ma swoje plany wobec tego, którego zamiera uzdrowić, jak i wobec tego, którego przeprowadza przez dolinę cierpienia i śmierci. On jest Panem i wie, jaki jest sens tej choroby - zaznaczył bp Pindel, zachęcając do wspólnej modlitwy, by dawana w szpitalu zarówno przez pacjentów jak i pracowników odpowiedź na znak czasu, jakim jest choroba, była świadectwem wiary i przyjęcia woli Boga.
Bp Pindel odwiedził też chorych w salach szpitalnych BCO przy ulicach: Wyspiańskiego i Plater, udzielając im błogosławieństwa. Za troskę o chorych i wspólną modlitwę dziękowali: dyrektor Lech Wędrychowicz i ks. Łukasz Jończy, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia.