Był polonez, tańce nowoczesne, tango, dostojny J.S.Bach, poezja śpiewana, muzyka klasyczna, rockowa i pop - sceniczne talenty uczniów i nauczyciel szkół KRK w Bielsku-Białej znów pomogą spełnić marzenia dzieci!
To już kilkuletnia tradycja! Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele szkół prowadzonych przez Katolickie Towarzystwo Kulturalne przygotowali dziś w Bielskim Centrum Kultury koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczą na świąteczne paczki dla dzieci podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz dla adoptowanych na odległość przez klasy dzieci z zambijskiego sierocińca w Kasisi.
Młodzi wolontariusze ze szkół KTK co roku przygotowują w Domu Kultury "Włókniarzy" grudniowe spotkanie dla dzieci "od Brata Alberta". Biorą też udział w akcji pomocy dla Fundacji Kasisi, prowadzonej przez Szymona Hołownię. Dzięki dzisiejszemu koncertowi i biletom-cegiełkom, na pewno niespodzianek dla najmłodszych nie zabraknie! Rodzice i goście uczniów chętne otwierali portfele, jednocześnie gorąco oklaskując występujących na scenie.
Jadwiga Grudzińska po raz kolejny wyreżyserowała koncert talentów szkół KTK
Urszula Rogólska /Foto Gość
Koncert wyreżyserowała Jadwiga Grudzińska, prowadząca w szkołach KTK zajęcia teatralne i sceniczne. To jej szczególnie dziękował dyrektor Marek Wójtowicz - bez jej oddania sprawie, takiego koncertu pewnie by nie było!
Uczniowie wzbudzili zachwyt widowni swoimi rozlicznymi i bardzo zróżnicowanymi talentami! Zaczęło się od odtańczenia poloneza przez klasy 2 a i b i tańca belgiskiego w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej. Nie zabrakło występu chóru, który w tym roku 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości, na bielskim Rynku poprowadził pierwsze "Narodowe śpiewanie" - zaprosili wszystkich do zaśpiewania "Białych róż". A po chórzystach przy fortepianie zasiadł Szymon Mol, wykonując fugę J.S. Bacha. W repertuarze klasycznym wystąpili także: skrzypaczki: Kamila Pająk, Zofia Korzonkiewicz i pianista Michał Śleziński, a także gitarzysta Jan Potaszyński. Swój talent pianistyczny ujawnił także Michał Nowak. Mocniejsze uderzenia - rockowych riffów - zaprezentowała czwórka gitarzystów: Jakub Brzóska, Jan Brzóska, Mateusz Krakowiak i Tymon Banasik.
Polonez w wykonaniu klas drugich a i b zainaugurował koncert charytatywny szkół KTK
Urszula Rogólska /Foto Gość
Zachwycały solistki-wokalistki: Michalina Piecuch, Natalia Hernandez i Karolina Piecuch i mażoretka - Natalia Pieczka.
Układy tańca nowoczesnego przygotowały siódmoklasistki, trzecioklasistka Aleksandra Fenska, siostry Pawińskie i siostry Białas. W tańcu towarzyskim zaprezentowali się uczniowie klas trzecich gimnazjum i Szymon Wiercigroch, któremu partnerowała Julia Porębska. Niespodzianką było tango w wykonaniu anglistki Anny Smólki i Witolda Sobczaka ze Szkoły Tańca Tangeros.
Na koncercie nie zabrakło chóru, który w tym roku poprowadził pierwsze "Narodowe śpiewanie" na bielskim Rynku
Urszula Rogólska /Foto Gość
Jak co roku, najbardziej wyczekiwany był występ dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkół KTK! Tym razem przygotowali bajkę o Smerfach, "okrutnym" Gargamelu i prześladującej go uczuciowo wiedźmie Hogacie. Kiedy Hogata podstępem więzi Smerfetkę, tym samym chce ja podarować na posiłek Gargamelowi, Smerfy ruszają jej z pomocą, wspierane przez Matkę Naturę!.Gargamel chcąc się uwolnić od Hogaty godzi się na układ z Matką Naturą, która ratuje go od uczuć wiedźmy, a tym samym wyprowadza na wolność Smerfetkę.
Z wielkim dystansem do siebie w role bohaterów bajki wcielili się: