"Idźmy naprzód z nadzieją!" - to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego. O nadziei, którą niósł każdemu z nas, a jednocześnie całym narodom św. Jan Paweł II mówi ks. dr Tomasz Jaklewicz.
część 1
Być może jednym z ważniejszych rysów osoby Jana Pawła II jest to, że patrzył na historię człowieka, Kościoła i świata przez pryzmat wiary. Był głęboko przekonany, że nie ma przypadków. Najbardziej dobitnie mówił o tym 13 maja 1982 roku w Fatimie, kiedy dziękował Bogu i Maryi za ocalenie życia.
W losach politycznych świata Pan Bóg również ma coś do powiedzenia. Głos Kościoła jest potrzebny – bardzo stanowczy i zdecydowany, w obronie wartości, w obronie zasad, w obronie sprawiedliwości. Myślę, że Kościół często się tego boi. Jan Paweł się tego nie bał.
część 2
W nadziei nie chodzi o jakiś łatwy rodzaj taniej pociechy. Nadzieja, jeżeli ma nie być tylko jakimś marzycielstwem, to musi przekładać się na konkretne działania. (…) W nadziei człowiek cały czas jest skierowany ku przyszłości, i wcale nie jest pod presją efektywności.
Archidiecezjalny duszpasterz akademicki w Katowicach.ks. Damian Copek opowiada o duszpasterstwie akademickim na dzisiejsze czasy:
o pływaniu latem na kajakach,
o ponadczasowym modelu wypracowanym przez Karola Wojtyłę,
o tym, że masowość przerodziła się w kontakty indywidualny,
o Caritas academica, czyli wzajemnej pomocy studentów
Prześladowania chrześcijan...
Papieskie pielgrzymki...
Relacje państwo – Kościół...
Ekumenizm...
Dialog z islamem...
Świeccy w Kościele...
…tym żyje Kościół
A my rozmawiamy o tym co niedzielę z naszymi gośćmi - ekspertami i świadkami.
Zapraszamy o 8.00.