107,6 FM

Różaniec od Koszarawy Bystrej po Marklowice Górne

Jak będą wyglądały spotkania "Różańca do granic" w 26 kościołach stacyjnych diecezji bielsko-żywieckiej? Zapraszamy do zapoznania się z naszym informatorem - co, gdzie i jak.

W diecezji bielsko-żywieckiej 26 przygranicznych kościołów stacyjnych będzie gościć uczestników "Różańca do granic". Według ogólnopolskiego planu, wszędzie spotkanie rozpocznie się o 10.30 modlitwą i konferencją wprowadzającą. O 11.00 będzie sprawowana Eucharystia, o 12.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po nabożeństwie eucharystycznym będzie czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej - wszystkich czterech tajemnic. Ze względu na specyfikę ukształtowania terenu, w diecezji bielsko-żywieckiej przewidziano dla każdego z miejsc modlitwy zróżnicowane warianty.

KOSZARAWA Stygmatów Świętego Franciszka z Asyżu

Około 12.30 uczestnicy spotkania wyruszą w stronę Hali Kamińskiego i Hali Mędralowej, już po drodze odmawiając Różaniec.

PRZYBORÓW Świętej Jadwigi Królowej

Spotkanie rozpocznie się Godzinkami ku czci NMP i medytacją, po Mszy św. i Adoracji, o 14.00 wyruszy procesja z modlitwą różańcową do kaplicy w Jabłonowie (ok. 2 km) - po drodze modlący zatrzymają się przy kapliczkach na rozważania poszczególnych tajemnic.

KRZYŻOWA Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Po Adoracji, do 13.30 w salce będzie można częstować się ciastem, herbata i sokami. O godz, 13:30 będą podstawione autokary dla chętnych na wyjazd do Krzyżówek gdzie rozpocznie się "ekstremalny Różaniec" w drodze na granicę ze Słowacją. Grupą pokieruje katecheta i lektor Łukasz Ząbek. Pozostali uczestnicy będą się modlić w kościele.

SOPOTNIA WIELKA Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Po adoracji będzie czas na poczęstunek, a część uczestników chce wyruszyć na modlitwę - o ile dopisze pogoda - na Pilsko. Ze względu na ustaloną w kościele godzinę ślubu, zostanie tu odmówiona jedna część Różańca - o godz. 13.30, pozostałe uczestnicy odmówią indywidualnie.

KORBIELÓW Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów,

O 12.30 - ciepły poczęstunek na placu przy kościele oraz kawa, herbata, o 12.45 - pierwsza grupa wyrusza na Halę Miziową i tam o godz. 14.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa; o 14.00 - druga grupa wyrusza w procesji na przejście graniczne - w trakcie procesji odmówi cały Różaniec. Ok. 15.30 - zakończenie uroczystym błogosławieństwem - możliwość powrotu pod kościół autokarem.

SOBLÓWKA Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

O 12.30 część uczestników uda się na granicę ze Słowacją, szlakiem papieskim na Przysłop (w stronę Rycerzowej) - po drodze odmówią dwie części Różańca, kolejne dwie - na granicy. Pozostali będą się modlić w kościele i przy nim. W domu kultury gospodynie przygotują dla wszystkich kawę i herbatę.

UJSOŁY Świętego Józefa Robotnika

Po Adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele - przejście do amfiteatru, gdzie będzie można się posilić, a o 14.00 rozpocznie się modlitwa.

RYCERKA GÓRNA Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy

Ok, 13.00 uczestnicy spotkania wyruszą na Solański Groń, gdzie odmówią Różaniec. Ci, którzy nie będą w stanie iść na górę, będą się modlić w kościele parafialnym. Dla wszystkich będą przygotowane gorące napoje.

SÓL Najświętszego Serca Pana Jezusa

ZWARDOŃ Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Spotkanie według planu - po Adoracji Najświętszego Sakramentu przerwa na posiłek i o 14.00 modlitwa różańcowa

TRZYCATEK Matki Bożej Frydeckiej

Po Adoracji krótka przerwa na posiłek (gospodynie przygotowują także ciepłe napoje), następnie w kościele zostaną odmówione trzy części Różańca. Czwarta - podczas procesji do obelisku na Trójstyku - miejscu zetknięcia się granic Polski, Czech i Słowacji. Ze względu na intensywne deszcze w ciągu ostatnich tygodni, teren polany na Trójstyku jest bardzo mocno podmoknięty, dlatego też zrezygnowano z odprawienia tam nabożeństwa.

JAWORZYNKA Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Po Adoracji - o 13.00 modlitwa różańcowa przy figurze Matki Bożej obok kościoła.

ISTEBNA Dobrego Pasterza

O 12.45 - posiłek w domu parafialnym i w salce pod probostwem (ciepły posiłek będzie do kupienia, kołacz, kawa, herbata - bezpłatnie), o 14.00 - Modlitwa różańcowa w kościele (cztery części).

WISŁA GŁĘBCE Znalezienia Krzyża Świętego

O 13.15 - procesja do do kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej (Salezjanie), o 14.00 – Modlitwa różańcowa.

WISŁA Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

O 13.00 - procesja do kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej (Salezjanie), o 14.00 – Modlitwa różańcowa.

USTROŃ POLANA Dobrego Pasterza

Modlitwa różańcowa w kościele, chętni indywidualnie udadzą się na modlitwę na Czantorię. Parafia przygotowuje ciepłe napoje dla uczestników.

USTROŃ Świętego Klemensa

13-00 - czas na posiłek (na placu kościelnym będzie możliwość nabycia herbaty lub kawy), o 13.30 - procesja do amfiteatru, o 14.00 - Różaniec.

LESZNA GÓRNA Świętego Marcina

Spotkanie według planu - modlitwa różańcowa w kościele parafialnym.

PUŃCÓW Świętego Jerzego

Spotkanie według planu - modlitwa różańcowa w kościele parafialnym. Gospodynie z Puńcowa zapraszają także na przygotowane przez nie ciasta.

CIESZYN Świętej Marii Magdaleny

Całe spotkanie - na Rynku, przy przygotowanym tu ołtarzu polowym.Udział w modlitwie zapowiedział biskup Roman Pindel, a całość nabożeństwa transmitować będzie diecezjalne radio "Anioł Beskidów".

CIESZYN PASTWISKA Opatrzności Bożej

Spotkanie rozpocznie się w kościele Miłosierdzia Bożego w Kalembicach, gdzie po Adoracji Najświętszego Sakramentu uczestnicy będą ugoszczeni grochówką i kołaczami miejscowych gospodyń. O 13.30 wyruszy procesja z modlitwą różańcową - do kościoła Opatrzności Bożej.

POGWIZDÓW Świętego Jana Nepomucena

Po Adoracji Najświętszego Sakramentu - od 12.45 do 14.00 - przerwa na posiłek (będzie przygotowany specjalny namiot). O 14.00 - pierwsza część różańca w kościele. Odmawiając drugą część, uczestnicy spotkania udadzą się na tzw. stary cmentarz, gdzie stała poprzednia świątynia (na granicy polsko-czeskiej). Tam, pod krzyżem, zostanie odmówiona trzecia część Różańca i odbędzie się poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych. Czwartą część modlący się odmówią w drodze powrotnej do kościoła.

Udział w modlitwie zapowiedział biskup Piotr Greger.

Miejscowe gospodynie zadbają o posiłek dla uczestników spotkania.

KACZYCE Podwyższenia Krzyża Świętego

Całe spotkanie odbędzie się w kościele parafialnym. Dla wszystkich panie z KGW przygotowały gulasz i kanapki - będzie można się nimi częstować w budynku szkoły.

KOŃCZYCE MAŁE Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

O 12.30 - przerwa na posiłek (gospodynie przygotowały grochówkę, ciasta, gorące napoje), o 14.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i cztery części Różańca (w kościele).

ZEBRZYDOWICE Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Spotkanie odbędzie się przy ołtarzu polowym na terenie amfiteatru (na terenie zamku, niedaleko kościoła). Po Adoracji Najświętszego Sakramentu - parafianie zapraszają na grochówkę, ciasta, kanapki i ciepłe napoje. O 13.15 z amfiteatru wyruszy procesja na dworzec kolejowy w Zebrzydowicach, gdzie o 14.00 zostaną odmówione wszystkie cztery części Różańca.

MARKLOWICE GÓRNE Świętego Jozafata Kuncewicza

Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście na miejsce modlitwy różańcowej - przy granicy na ul. Szkolnej, ul. Mickiewicza i ul. Ustronnej.

Informator będziemy uzupełniać.

O akcji przeczytacie także TUTAJ i TUTAJ

 

« 1 »

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy