107,6 FM

100 godzin różańca i post

Pudełko czy szuflada to nie są dobre miejsca dla różańca. Pora go wyjąć, bo nadchodzi modlitewny maraton na zakończenie jubileuszu objawień fatimskich.

Tegoroczny, już ósmy Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej rozpocznie się 7 października wieczorem świadectw w auli klasztoru ojców dominikanów na Służewie (ul. Dominikańska 2). Następnego dnia w tamtejszym kościele będzie trwała nieustanna modlitwa. Zainicjują ją o godz. 10 dzieci (po różańcu przewidziano dla nich warsztaty plastyczne). O godz. 11 modlić się będą członkowie Żywego Różańca. Po Mszy św. o godz. 12, różaniec będą kontynuować świeccy dominikanie, osoby chore i niepełnosprawne. W godz. 14-17 odbędzie się adoracja w kaplicy Matki Bożej, Niepokalanej Królowej Różańca, która zakończy się różańcową procesją w blaskach ognisk. O godz. 18 bp Michał Janocha przewodniczyć będzie Mszy św., a po niej będzie okazja do wyśpiewania akatystu ku czci Bogurodzicy.

 Ale to jeszcze nie koniec. Z okazji 100-lecia ostatniego objawienia Fatimskiego (13 października) i zakończenia jubileuszu fatimskiego, parafia św. Dominika zaprasza na 100-godzinna modlitwę różańcową, połączoną z postem w intencji pokoju na świecie i nawrócenia grzeszników.

100 godzin różańca i post   W Fatimie Maryja objawiła się jako Matka Boża Różańcowa Ks. Roman Tomaszczuk /Foto Gość Podobny modlitewny maraton odbył się w dominikańskiej parafii na rozpoczęcie rocznicy fatimskich objawień, 13 maja br. Wtedy odmówiono łącznie prawie 1500 różańców, a ponad 400 osób podjęło w piątek 12 maja post ścisły. „Objawienia fatimskie nie mają cię straszyć, ale nauczyć cię patrzeć na Boga sercem kochającym, czystym, sercem Matki” – podkreślał podczas majowego Dnia Fatimskiego o. Stanisław Przepierski OP, opiekun Żywego Różańca w archidiecezji warszawskiej. Dominikanin przypominał, że zapowiadane przez Maryję tragedie, jak druga wojna światowa, były warunkowe: spełnią się, „jeśli ludzie nie przestaną obrażać Boga”. I dodawał: „Postawą wpatrzenia się w Boga, bycia zjednoczonym z Nim, można zachować świat od wojen, nie czekając na wybitne postacie polityczne, nie czekając na objawienie fantastycznych partii politycznych, układów międzynarodowych”.

Sto godzin nieustannego odmawiania Różańca rozpocznie się 8 października o godz. 20. Modlitwę można odmawiać w kościele, w domu, samotnie lub we wspólnocie. Zakończenie o północy z 12 na 13 października. Chętni mogą do modlitwy dołączyć jednodniowy post o chlebie i wodzie, który rozpocznie się z czwartku na piątek o północy i będzie trwać przez cały piątek. Uczestnicy będą modlić się w intencjach, o które prosiła Matka Boża podczas objawień w Fatimie: o nawrócenie grzeszników i pokój na świecie, a także o: wiarę, miłość w rodzinach, ochronę życia poczętego, powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia zakonnego, podjęcie przez Kościół wezwania Matki Bożej z Fatimy oraz w intencji zadośćuczynienia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Swój udział w niej można zgłosić na: fatima.waw.pl. Można wybrać dokładnie dni i godziny odmawiania różańca oraz ewentualnie podjęcie postu. Na stronie też można zgłosić swoje świadectwo.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy