publikacja 02.05.2017 06:20
Departament Stanu USA ostrzegł w poniedziałek obywateli amerykańskich, przebywających lub podróżujących do Europy, przed utrzymującym się zagrożeniem zamachami terrorystycznymi na całym kontynencie.
W opublikowanym ostrzeżeniu Departament Stanu podkreślił, że tzw. Państwo Islamskie, Al-Kaida i związane z nimi ugrupowania posiadają "możliwość planowania i dokonania ataków w Europie". Jako przykłady podano ostatnie zamachy we Francji, Rosji, Szwecji i Wielkiej Brytanii.
Obywatelom USA zalecono ostrożność i czujność, zwłaszcza podczas masowych, skupiających powszechną uwagę, zgromadzeń w okresie letniego sezonu wakacyjnego.
Jako potencjalne cele ataków wymieniono galerie handlowe, budynki rządowe, hotele, kluby, restauracje, miejsca modlitw, parki i lotniska.
Wcześniej podobne ostrzeżenie Departament Stanu opublikował 21 listopada ub. r.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07