Seksualizacja dzieci i młodzieży musi rodzić sprzeciw - mówiła Gabriele Kuby na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.
Ostatniego dnia międzynarodowej konferencji naukowej "Gender spojrzenie krytyczne", która od poniedziałku trwa Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, jej uczestnicy wysłuchali m.in. wystąpienia pochodzącej z Niemiec Gabriele Kuby. Jest ona ekspertką w tematyce gender, zwłaszcza w zagadnieniach dotyczących dzieci i młodzieży.
Podczas wykładu mówiła więc o „Rewolucji seksualnej w przedszkolu i szkole.
- Politycznie zamierzona i strategicznie forsowana seksualizacja całego społeczeństwa, szczególnie dzieci i młodzieży, jest najbardziej skutecznym atakiem na rodzinę. Takie działanie powoduje zmiany sięgające aż po struktury mózgu. Człowiek poddany wczesnej seksualizacji staje się niezdolny do tworzenia więzi z drugą osobą, a w konsekwencji do budowania rodziny. A to niesie konsekwencje w wymiarze społeczny - przestrzegała G. Kuby przytaczając konkretne przykłady i fakty.
Międzynarodowe organizacje: ONZ, UNICEF, UE w wydawanych przez siebie dokumentach uznają bowiem, że "dzieci są istotami seksualnymi od narodzin i mają prawo do tego, aby swoje potrzeby zaspokajać, i aby dorośli ich do tego wprowadzali". Z kolei seksualna aktywność dzieci od wieku niemowlęcego ma być oznaką zdrowego rozwoju psychoseksualnego.
Tak naprawdę, stoi to jednak w sprzeczności z naturalnym, hormonalnym rozwojem dzieci.
- W szwajcarskim kantonie Bazylea w szkołach miały być wprowadzone do nauczania tzw. wychowania seksualnego "walizeczki seksu", zawierające pluszową waginę i plastikowy penis, po to, "by małe rączki zapoznały się z nimi zawczasu", z kolei w przedszkolach miały powstawać kąciki do masturbacji i "zabaw w doktora" - opowiadała Gabriele Kuby.
Jak dodała, w wielu krajach Europy Zachodniej w wychowaniu dzieci pomija się kwestie związane z małżeństwem, a nacisk kładziony jest na "różnorodność seksualnych preferencji człowieka", wiedzę z zakresu antykoncepcji i promowanie homoseksualnych skłonności.
- To wszystko musi rodzić sprzeciw. Na szczęście coraz więcej krajów, także Polska, w gender dostrzega zagrożenie i stawia na życie zgodne z Bożymi przykazaniami - mówiła G. Kuby.
Organizatorem konferencji był Wydział Filozoficzny UPJPII, a honorowy patronat objął nad nią kard. Stanisław Dziwisz, Wielki Kanclerz uczelni. Była to pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja naukowa na ten temat.