Transmisje online z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie łatwiej dostępne i obszerniejsze.
Transmisja z kaplicy, działająca na stronie faustyna.pl od 15 lutego 2012 roku (imieniny św. Siostry Faustyny), trwa całą dobę - nie tylko podczas nabożeństw i modlitw sióstr.
Teraz internetowy przekaz ma być dostępny na wszystkie przeglądarki internetowe (do tej pory można było go uruchomić tylko przez jedną z nich) oraz na smartfony i tablety.
Jak mówi s. Elżbieta Siepak ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, nie brakuje osób, które w ten sposób chcą pomodlić się przez cudownym obrazem.
- To zadziwiające, że nawet w nocy w każdej chwili modli się przed tym obrazem kilkadziesiąt osób. Ta liczba z pewnością się zwiększy, gdy dotrze do ludzi wiadomość, że nie trzeba być przy komputerze, by się połączyć z naszą kaplicą - wyjaśnia siostra, nawiązując do wprowadzenia możliwości śledzenia przekazu na komórce czy tablecie. Zapewnia, że transmisja będzie jeszcze udoskonalana.
O tym, jak ważny jest ten przekaz dla tych, którzy fizycznie nie mogą być w Łagiewnikach (w zeszłym roku streaming obejrzało 138 tys. osób), świadczą rozmowy i listy - zwłaszcza te, pojawiające się po chwilowym wyłączeniu nadawania.
- Ostatnio, gdy była mała przerwa w transmisji, jedna pani napisała, że codziennie włącza transmisje modlitwy w Godzinie Miłosierdzia i Koronki do Miłosierdzia Bożego chorej mamie i nie wyobraża sobie, by nie mogła w ten sposób połączyć się z Łagiewnikami - opowiada s. Elżbieta Siepak ZMBM.
- Kiedy 2 lata temu wprowadziliśmy transmisję online, zrezygnowaliśmy z archiwum modlitwy w Godzinie Miłosierdzia i Koronki, która wcześniej transmitowana była w audio. Było wtedy tak dużo telefonów z Polski i z zagranicy, że trzeba było wrócić do archiwum, aby ci, którzy nie mogą o 15.00 naszego czasu połączyć się w modlitwie z siostrami, mogli to uczynić, gdy po pracy wrócą do domu - dodaje.
Z sygnału audio na osobnym serwerze korzystają też rozgłośnie radiowe, transmitujące modlitwę w Godzinie Miłosierdzia i Koronkę. W sumie sygnał ten dociera do ok. 250 tys. osób.