107,6 FM

Prof. Chazan dziękuje

Ponad 142 tys. osób poparło petycję w obronie prof. Bogdana Chazana. Ukarany za odmową współudziału w zabiciu nienarodzonego pacjenta profesor dziękuje wszystkim, którzy wyrazili swą solidarność z nim.

Do niektórych podpisów pod petycją dołączone były prywatne wiadomości. Pisały pacjentki i całe rodziny, wdzięczne za pomoc i opiekę, pisali studenci medycyny, którym profesor dodał odwagi, pisały tysiące osób, które chciały wyrazić swoją wdzięczność i zapewnić o modlitwie.

Oto list prof. Chazana do popierających go sygnatariuszy petycji:

„Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele

List ten kieruję do 141 984 osób (tyle podpisało petycję do chwili napisania listu - przyp. gosc.pl), które nadesłały do mnie, za pośrednictwem CitizenGO listy z poparciem i otuchą. Pragnę serdecznie wszystkim podziękować. To wsparcie bardzo pomaga przetrwać niełatwy czas, zwolnienie z pracy w Szpitalu Św. Rodziny w Warszawie, potwarze i niewybredne ataki.

Czuję się wzmocniony, mając dowody, że tak wielu ludzi myśli podobnie jak ja. Cieszę się, że tak wielu uznaje prawo każdego, nawet nie w pełni sprawnego człowieka do urodzenia się i życia. Nie pozwólmy odebrać sobie tych podstawowych dla ludzi praw. Nie lękajmy się, wyrażajmy śmiało swoje poglądy. Muszą być one szanowane a lekarze, pielęgniarki i położne powinni móc wykonywać zawód w zgodzie z powołaniem i sumieniem.

Wzajemnie życzę siły, odwagi i wiele dobra. Pamiętam w modlitwie.

Dziękuję Pani Magdalenie Korzekwie i Panu Zbigniewowi Kaliszukowi z CitizenGO za przygotowanie i przekazanie mi dwóch tomów zawierających nazwiska i imiona Osób, które przekazały swoje poparcie oraz księgi o imponującej objętości, w której znajdują się listy od Was. Ta książka okazuje się najlepszym lekiem na chwile słabości.

Bogdan Chazan

PS. Matercare International (MCI), grupa katolickich położników – ginekologów zaprasza doświadczonych lekarzy położników – ginekologów jako wolontariuszy do pracy w położniczym szpitalu im. Św. Jana Pawła II w Isiolo, Kenia. Szpital jest częścią Projektu Isiolo, którego celem jest zapewnienie opieki położniczej na dużym obszarze wiejskim. Zakwaterowanie, wyżywienie, koszty wizy, szczepień i ubezpieczenia są pokrywane prze organizatorów. Minimalny czas pracy – trzy miesiące. Konieczna podstawowa znajomość języka angielskiego. Wolontariusze będą witani na lotnisku w Nairobi.

Kontakt: bogdan.isiolo@onet.eu.

Warszawa, 20 sierpnia 2014r.”

« 1 »

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy