W najbliższy piątek, 17 kwietnia, przypada 150. rocznica urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego.
Kartki pocztowe, znaczki, koperty, karty telefoniczne, monety... W Muzeum Poczty i Telekomunikacji można oglądać ekspozycję o Janie Pawle II, która powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem Kolekcjonerów we Wrocławiu.
Emerytowany biskup Rzymu kończy dziś 89 lat. A 19 kwietnia będzie rocznica jego wyboru na Stolicę Piotrową. To doskonała okazja, by złożyć Benedyktowi XVI życzenia, podziękować i przede wszystkim pamiętać o nim w modlitwie. Zachęcamy do wpisywania życzeń w komentarzach.
Papież Franciszek odprawił dziś Mszę św. w Domu św. Marty w intencji swego poprzednika w Jego 88. urodziny.
W ciągu ostatnich 20 lat udział dzieci w całej populacji spadł w każdym z państw UE poza Danią. W Polsce zmalał z 23,7 proc. w 1994 r. do 15,0 proc. w 2014 r. - podał w czwartek Eurostat. Twierdzi, że tendencja ta wyhamuje.
Z powodu złego stanu toru na Stadionie Narodowym w Warszawie po trzech seriach startów zakończono żużlową Grand Prix, pierwszą rundę indywidualnych mistrzostw świata. W tej sytuacji zwycięzcą został Słoweniec Matej Zagar, przed Chrisem Harrisem i Jarosławem Hampelem.
W wieku 99 lat zmarł 19 kwietnia Elio Toaff, emerytowany główny rabin Rzymu. To on - jako zwierzchnik Żydów Wiecznego Miasta - zaprosił Jana Pawła II do odwiedzenia 13 kwietnia 1986 roku stołecznej synagogi. W czasie tej historycznej wizyty papież nawał wyznawców judaizmu “starszymi braćmi w wierze”. Głównym rabinem Rzymu był pół wieku: w latach 1951-2001.
Prof. Joanna Rostropowicz z Opola, Beata Tomanek, redaktor Radia Katowice, i śp. Kazimierz Nabzdyk - to tegoroczni laureaci Nagrody im. Wojciecha Korfantego przyznawanej przez Związek Górnośląski.
Audycja mniejszości niemieckiej została zdjęta z anteny Radia Olsztyn po tym, jak padły w niej słowa o "polskich obozach koncentracyjnych". Radio wyemituje przeprosiny za te słowa i nada cykl audycji historycznych - poinformował PAP szef rady programowej.
Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej przeprasza za "polskie obozy koncentracyjne". Skandaliczne określenie pojawiło się w niedzielnej audycji Radia Olsztyn w paśmie dla mniejszości niemieckiej.
redakcja@radioem.pl tel. 32/ 608-80-40sekretariat@radioem.pl tel. 32/ 251 18 07