„Polski przekład Biblii Ekumenicznej jest pomnikiem ekumenizmu w Polsce” – podkreślił przewodniczący Stowarzyszenia Teologów Ekumenistów ks. prof. Józef Budniak, który jako wysłannik bielsko-żywieckiego biskupa wziął udział w niedawnej prezentacji tłumaczenia.
Kuchnia. Jaki gorący posiłek osobiście przyrządził Pan Jezus? Jakie potrawy jedli król Dawid i biblijni Patriarchowie? Ukazała się książka kulinarna, inspirowana Biblią. Jej autorem jest Ślązak.
W taką podróż zabrał zwiedzających kolekcjoner Biblii, który zaprezentował swoje zbiory w kołobrzeskim muzeum.
Nie sposób rozumieć nauczania Jezusa i apostołów nie znając hebrajskiego dziedzictwa Biblii. O dialogu Kościoła Katolickiego z judaizmem i jego znaczeniu dla naszego odczytywania Pisma Świętego rozmawiam z Adamem Dylusem.
Zainaugurowało je nabożeństwo w ewangelicko-augsburskim kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach.
Spotkanie w Gliwicach z Gabrielem Toborem, autorem śląskiego tłumaczenia Nowego Testamentu.
Księgarnia Świętego Jacka została nagrodzona przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich Feniksem specjalnym za Serię „Biblia Impulsy” pod redakcją naukową ks. dra hab. Janusza Wilka. W programie Dobry Tytuł rozmowa z ks. Januszem Wilkiem.
Głośne czytanie Listu do Rzymian oraz wykłady biblistów - bp. Romana Pindla, ks. Waldemara Chrostowskiego i ks. Krzysztofa Wonsa - program Tygodnia Biblijnego jest bogaty.
300 aktorów i amatorów, wierzący i agnostycy biorą udział w niezwykłym nagraniu Biblii. Część pokazano właśnie w Warszawie. Całość, 110 godzin nagrania z pięknymi efektami dźwiękowymi, ma być gotowa do końca 2017 r.
W ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbyło się spotkanie z arcybiskupem nominatem Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim.
redakcja@radioem.pl tel. 32/ 608-80-40sekretariat@radioem.pl tel. 32/ 251 18 07