"Bucik" i duchowa adopcja dzieci poczętych w Oświęcimiu
I najmłodsi, i starsi podjęli się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podczas diecezjalnych obchodów Dnia Świętości Życia w Oświęcimiu. Urszula Rogólska /Foto Gość

"Bucik" i duchowa adopcja dzieci poczętych w Oświęcimiu

Brak komentarzy: 0

Urszula Rogólska

GOSC.PL

publikacja 26.03.2019 09:01

Rzesza diecezjan bielsko-żywieckich dołączyła 25 marca do akcji dziewięciomiesięcznej Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, podczas diecezjalnych obchodów Dnia Świętości Życia w oświęcimskiej parafii św. Maksymiliana.

Biskup tłumaczył, że z czasem zarówno w Kościele katolickim, jak i prawosławnym powstawały teksty jednomyślne co do prawdy o świętości życia. - Dlatego też w encyklice Evangelium vitae (1995) Jan Paweł II mógł napisać: "Bezpośrednie i umyślne zabójstwo niewinnej istoty ludzkiej jest zawsze aktem głęboko niemoralnym. Bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel czy jako środek, jest zawsze poważnym nieładem moralnym, gdyż jest dobrowolnym zabójstwem niewinnej istoty ludzkiej" - zaznaczył biskup, dodając: - Bardzo mocno podkreślamy fakt, że dziecko nikomu nie zagraża, nie zaszkodziło, nie zawiniło. W ostatnim czasie także Katechizm zmienił swoje sformułowanie, a papież Franciszek jeszcze bardziej broni życia każdego. Także takiego, które zostało skazane na śmierć wyrokiem prawomocnego sądu. Według Franciszka nawet to życie, które jest zagrożeniem dla innych, jest chronione przez Boga, jedynego Dawcę życia. A co dopiero życie, które jest niewinne.

Biskup podkreślił, że w dzisiejszej rzeczywistości, kiedy kolejne państwa legalizują aborcję, konieczne jest przede wszystkim głoszenie ewangelii życia - prawdy o wartości życia ludzkiego w oczach Boga i tego, kto uwierzył w Jezusa Chrystusa; konieczne jest także wspieranie każdej osoby, która staje przed dylematem, czy ma urodzić dziecko. - Takim działaniem jest krucjata w obronie życia, a więc modlitwa, ofiara i apostolstwo, także świadectwa na rzecz ratowania zagrożonego życia poczętego - mówił biskup zwracając uwagę na dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Dodał, że dziś, gdy medycyna zrobiła tak wiele, by ratować dziecko jeszcze w łonie matki - równocześnie ze strony mężczyzny i kobiety żyjących razem zagraża mu lęk, wygodnictwo czy niekiedy wręcz sprzeciw wobec poczęcia jakiegokolwiek dziecka .

Odpowiedzią chrześcijan na takie działania są różnorakie akcje, mające na celu obronę życia nienarodzonego: przed klinikami aborcyjnymi i oddziałami, w których dokonuje się zabójstwa nienarodzonych, jak i demonstracje, marsze, czuwania modlitewne i przebłagalne o zmianę mentalności aborcyjnej lub prawa w danym kraju.

Zachęcając do podjęcia indywidualnej adopcji duchowej, biskup podkreślił: - To dziewięć miesięcy modlitwy ofiarowanej Bogu na znak zaangażowania dla ocalenia życia. Modlący się nie ma z tego żadnej korzyści, nawet satysfakcji, że ta jego modlitwa i ofiara się przydała, jak to ma miejsce choćby w sytuacji, gdy pomagamy komuś i widzimy, że konkretne dziecko żyje, rozwija się, daje nieoczekiwaną radość matce, która przyjęła pomoc, przyjęła poczęte życie. Prośmy, aby wielu dołączyło, aby rozszerzała się świadomość ważności tej modlitwy. Pan życia pragnie, aby każde życie poczęte się narodziło.

Podczas uroczystości w Oświęcimiu wiele osób podjęło się dziewięciomiesięcznej modlitwy - z zapalonymi świecami złożyli przyrzeczenie związane z adopcją i złożyli swoje deklaracje. Każdy modlący się otrzymał symboliczną pamiątkę - magnes z myślą św. Jana Pawła II o świętości życia.

Po Mszy św. biskup udzielił indywidualnego błogosławieństwa mamom oczekującym dziecka oraz kobietom i małżeństwom otwartym na dar potomstwa.

Pierwsza strona Poprzednia strona strona 2 z 2 Następna strona Ostatnia strona

Radio eM

redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07

WERSJA DESKTOP
Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.