Śp. ks. Andrzej Rother

dodane 12.01.2018 09:42

ds /www.diecezjakoszalin.pl

Był kapłanem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, ale pochodził z Katowic. Tutaj, w sobotę 13 stycznia o 14.00, w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, pożegna go m.in. bp Krzysztof Włodarczyk.

Śp. ks. Andrzej Rother  

Dalsze obrzędy pogrzebowe odbędą się na cmentarzu przy ul. Gliwickiej.

Ks. Andrzej Rother urodził się 16 listopada 1952 roku w Bielsku-Białej. Po zdaniu matury (1972 r.) wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach. W 1977 roku został przyjęty na piąty rok do Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, już jako alumn diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

15 kwietnia 1978 roku otrzymał w Gnieźnie święcenia diakonatu, a 29 kwietnia 1979 roku, z rąk bp. Ignacego Jeża, w koszalińskiej katedrze, święcenia prezbiteratu.

Pracował duszpastersko w następujących parafiach:

  • wikariusz parafii pw. św. Marcina w Kołobrzegu (1979-1981),
  • wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku (1981-1984),
  • wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie (1984-1985),
  • proboszcz parafii pw. św. Anny w Przechlewie (1985-1986),
  • wikariusz parafii pw. NMP Królowej Polski w Lęborku (1986-1988),
  • rektor nowopowstałego samodzielnego wikariatu pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Białogardzie (1988-1989), a od 12.09.1989 proboszcz parafii pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Białogardzie (do 1997),
  • proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Gościnie (1997-2016),
  • proboszcz parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Broczynie (od 1.08.2017 aż do śmierci w dniu 10.01.2018).

Pełnił funkcje dziekana i wicedziekana dekanatu Białogard, dziekana dekanatu Gościno i dekanalnego duszpasterza rodzin.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BP KRZYSZTOF WŁODARCZYK, DIECEZJA KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKA, KATOWICE, ZMARŁY KAPŁAN

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |