Trójka posłów Nowoczesnej zawiesza członkostwo w jej klubie

dodane 11.01.2018 14:15

PAP |

Joanna Scheuring-Wielgus, Krzysztof Mieszkowski i Joanna Schmidt ogłosili, że zawieszają swoje członkostwo w klubie Nowoczesnej. Sa rozczarowani, że nie wszyscy jego członkowie głosowali wczoraj za projektem ustawy, przewidującym aborcję na życzenie.

Trójka posłów Nowoczesnej zawiesza członkostwo w jej klubie   PAP/Radek Pietruszka Joanna Scheuring-Wielgus

 

Scheuring-Wielgus powiedziała, że postanowiła nie odchodzić z partii, tylko na miesiąc zawiesić członkostwo w klubie Nowoczesnej. Podkreśliła, że to dla niej bardzo trudna decyzja, bo należy do osób, które zakładały Nowoczesną. Jak mówiła, daje ten miesiąc, jako czas, by zastanowić się nad tożsamością ugrupowania. "Zastanowić się nad tym, czy Nowoczesna jest potrzebna nam, czy Nowoczesna jest potrzebna Polakom" - powiedziała Scheuring-Wielgus.

Zapisywałam się do Nowoczesnej, a nie do średniowiecznej - powiedziała posłanka.

Schmidt dodała, że czuje, iż podczas środowych głosowań "głosami Nowoczesnej zawiedliśmy naszych wyborców i sympatyków". Również ona stwierdziła, że teraz klub Nowoczesnej będzie mógł na nowo zweryfikować swą tożsamość i wartości, którym hołduje.

Z kolei Mieszkowski oświadczył, że "tak długo, jak Nowoczesne nie otrzeźwieje" będzie krytykował tę partię i będzie z nią polemizował.

Według RMF FM, przewodnicząca klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz wydała swoim posłom zakaz wypowiedzi medialnych. Nie dotyczy on jedynie szefowej partii Katarzyny Lubnauer, Witolda Zembaczyńskiego, Piotra Misiły oraz samej Kamili Gasiuk-Pihowicz.

Lubnauer była pytana przez dziennikarzy w Sejmie, jak to się stało, że w środę 10 posłów jej ugrupowania nie wzięło udziału w głosowaniu nad projektem liberalizującym prawo aborcyjne. "Nie wiem, jak to się stało. Jestem wściekła. Wszyscy wiedzieli, jaka jest rekomendacja do głosowania" - powiedziała szefowa partii. Według niej, oba projekty ws. aborcji - liberalizujący prawo i zaostrzający przepisy - powinny trafić do dalszych prac w komisji.

"Jestem wściekła, bo ten projekt (liberalizujący prawo) powinien trafić do komisji. To był błąd" - stwierdziła Lubanuer. Według niej, jest to sygnał, że ludzie boją się przyznać, że wyznają liberalne wartości.

Przewodnicząca Nowoczesnej dodała jednocześnie, że w jej partii nigdy nie było w takich sprawach dyscypliny. Podkreśliła, że po tym wydarzeniu podjęto decyzję o powołaniu rzecznika dyscypliny klubowej oraz o ukaraniu posłów. "Każdy z nich dostał naganę i karę. Uważam, że to się nie powinno zdarzyć" - podkreśliła.

Na pytanie, jak ocenia decyzję o zawieszeniu trzech posłów Nowoczesnej, odparła: "Oni symbolicznie się zawiesili. Chcą pokazać, że nie zgadzają się z decyzją posłów, którzy nie głosowali. Rozumiem ich, sama bym najchętniej postąpiła w podobny sposób, dlatego, że tak samo jestem wściekła".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NOWOCZESNA, PAP, PARTIE, PILNA, SEJM

Przeczytaj komentarze | 8 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 16.01.2018 13:32
Niezalogowany użytkownik Jeśli jest szansa to czemu nie spróbować. I to nie prawda że Polska nie ma zasobów do bycia potęgą regionalną. Polska ma świetne położenie i to jest nasz wielki atut który nie da sie pominąć i trzeba to wykorzystać. Bardzo dobrej jakości wegiel który można wykorzystać i zmienić go w gaz, duże pokłady gazu w łupkach, a wydobycie coraz bardziej tanieje, i wiele innych rzeczy jak wykwalifikowana kadra pracownicza. I jeszcze jedno przestanmy my Polacy patrzeć na siebie z niższością. Przeciesz w historii wiele osiągneliśmy, jak i również byliśmy już wcześniej znaczącą potegą w europie. Przestańmy spoglądać na niemcy i rosje z uniżonością. Weśmy los w swoje rece. Przyszłość należy do odważnych, a my wykujmy swój los pośród narodów.
Plusów: 0 gosć 15.01.2018 19:07
Niezalogowany użytkownik młode osoby z Polski 3 dekadę budują potęgę innych "upadłych" krajów Europy
Plusów: 3 jestem bogaty, powtorz.. 15.01.2018 17:59
Niezalogowany użytkownik Jak podaje Eurostat, 75% mieszkańców wspólnoty nie mogła sobie w 2016 r. pozwolić na przynajmniej dwie rzeczy z tej listy: stawienie czoła niespodziewanym wydatkom, spędzenie tygodniowego urlopu poza domem, unikanie zaległości czynszowych lub kredytowych, spożywanie co drugi dzień posiłku opartego na białku zwierzęcym lub odpowiedniku wegetariańskim, ogrzanie mieszkania do odpowiedniej temperatury, wymianę mebli lub ubrań na nowe, posiadanie dwóch par odpowiednio dopasowanych butów oraz regularne korzystanie z zajęć rekreacyjnych i spotkania ze znajomymi raz w miesiącu „na mieście”, na drinka lub posiłek.
Plusów: 2 pstro 15.01.2018 14:37
Niezalogowany użytkownik Prognozowanie na rok naprzód jest ryzykowne, na dziesięć lat naprzód ryzykanckie, na sto lat naprzód jest szaleństwem. Autor najwyraźniej pragnie uwolnienia Polski od UE, która zakłóca dobra zmianę wtrącając się w kwestie praworządności. Niewątpliwie w interesie Kremla jest rozbicie Unii, czy to na poszczególne państwa (choćby wyłuskanie Polski), czy dwie połowy. Sukcesem będzie już (czy raczej: jest już, wskutek dobrej zmiany) osłabienie spójności. Można przedstawić inny pomysł: oswoić Unię, zawłaszczyć, przejąć - nie na wyłączność, lecz aby nie być w niej gorszym od kogokolwiek, traktować w pełni jak swoją, poczuwać się do odpowiedzialności za całość, rozszerzyć doktrynę Giedroycia na zachód. Tamtejsi ludzie mają prawo do dobrego porządku, opartego na prawie natury, nie mniejsze niż my. czy to po czrześcijańsku, separować się od bliźnich w biedzie?

wszystkie komentarze >