Urodziny Radia Maryja

dodane 02.12.2017 15:45

KAI |

Odmówieniem części Różańca św. rozpoczęły się w Toruniu obchody 26. rocznicy powstania Radia Maryja. Są one, jak pragną organizatorzy i inicjatorzy, dziękczynieniem "za to Radio, za Apostolską Rodzinę Radia Maryja".

Urodziny Radia Maryja   PAP/ Tytus Żmijewski Od rana do hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema przybywają sympatycy radia z całej Polski.

Od rana do hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema w Toruniu przybywali - autokarami oraz indywidualnie - sympatycy i współpracownicy Radia Maryja z całej Polski. Od godz. 13.00 odbywały się koncerty i modlitewne oczekiwanie.

Podczas Mszy św. biskup włocławski Wiesława Meringa mówił m.in., nawiązując do słów Jana Pawła II: "Patriotyzmowi musi towarzyszyć: miłość ojczyzny, umiłowanie jej kultury i historii - specyficznych wartości, które stanowią o miejscu tej ojczyzny w wielkiej rodzinie narodów - i wreszcie umiłowanie rodaków, ludzi mówiących tym samym językiem i odpowiedzialnych za wspólną sprawę - której na imię ojczyzna".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| JUBILEUSZ, RADIO MARYJA, TORUŃ

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Przeczytaj komentarze | 69 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Robert 11.12.2017 20:30
Niezalogowany użytkownik Ale Ty @1 nie pisałeś o odpowiedzialności za czyny, a o przykładzie na tzw. "polski nacjonalizm". Podałeś Lisowczyków jako przykład Polskich nacjonalistów, którzy z pobudek narodowościowych modowali Niemców. Odpuśćmy ten temat, bo widzę, że sam się gubisz w tym co piszesz, a to oznacza, że twoje wypowiedzi nie są do końca przemyślane. Stąd pewnie wynikają te liczne niespójności i brak konsekwencji w Twoich wypowiedziach.

Nie widziałem też żeby ktoś Panią Kanclerz posądzał na tym forum o chęć "dorobienia się" na uchodźcach. Ludzie tu raczej piszą o nieodpowiedzialnej decyzji Pani Kanclerz, która nie tylko nie poprawiła losu tych najbardziej potrzebujących, ale i przysporzyła Niemcom i Europie wielu kłopotów, z którymi teraz nie wiadomo jak sobie poradzić.
Plusów: 0 1 11.12.2017 18:56
Niezalogowany użytkownik PWN..."Celem utworzenia lisowczykow bylo odciazenie skarbu Rzeczypospolitej od wyplacania zoldu"...a wiec to Rzeczypospolita odpowiada za to co lisowczycy czynili bo po to ich Polska stworzyla.Twierdzenie,ze poniewaz sluzyli w nich oprocz Polakow Litwini i Rusini i napadali rabowali pozniej polskie miasta to zwalnia Polske od odpowiedzialnosci jest nieprawdziwe.Tak samo jak nieprawdziwe byloby twierdzenie,ze poniewaz Czestochwe oblegalo 3200 zolnierzy w tym 2400 Niemcow i 800 Polakow i ani jednego Szweda to dlatego Szwecja nie jest odpowiedzaialna za oblezenie Jasnej Gory.Jest odpowiedzialna gdyz ci Polacy i Niemcy przeszli na sluzbe Szwecji,ktora zaatakowala Polske i w imieniu Szwecji probowali Jasna Gore zdobyc i obrabowac...Jesli chodzi o uchodzcow to przypomne bo pewna opcja polityczna jak to ma w zwyczaju haniebnie zaczyna pomawiac Merkel jakoby na uchodzcach chciala sie dorobic.Jest to pomowienie i nieprawda.Gdy uchodzcy staneli nad granicami EU Merkel nakazala zamknac granice Niemiec .Jednak po dokladnym zapoznaniu sie z sytuacja nakazala te granice otworzyc i tych ludzi przyjac.Tlumaczac sie w Bundestagu z tej decyzji powolala sie na wartosci chrzescjanskiej EU i to,ze jako chrzescjanka inaczej postapic nie mogla.Poslowie wstali i owacjami na stojaco przyjeli ta deklaracje.Wtedy Kopacz zadeklarowala pomoc i zadeklarowaly pomoc inne panstwa EU.Jednak w Polsce byly wybory i zrobiono inaczej.Wykorzystano ta sytuacje aby pogardzic czlowieczenstwem ofiar wojen straszac,ue prznoszagroznie choroby i pasozyty i utozsamiono je z ich przesladowacami rozbudzono strach i gniew i wykorzystano w propagndzie wyborczej.Przypomne,ze na wlasne uszy slyszalem jak Brudzinski i Blaszczak w Radio Maryja twierdzili,ze sa to imigranci zarobkowi jednak przynawali,ze sa wsrod nich tez prawdziwi uchodzcy a mimo to nalezy przed nimi w obronie wiary granice Polski zamknac bo przyjecie ich byloby niebezpieczne.I te granice zamkneliscie i za nimi wystraszeni siedzicie straszac innych i piszac nieprawde.Otoz ja zyje wsrod tych uchodzcow.Mam ich na codzien wszedzie i chetnie dziele sie z nimi swoim dobrobytem.Bo tak nakazuje mi moj Jezus.I zupelnie was nierozumiem.Jestescie dla mnie jak jacys kosmici z innego swiata.Dlatego pewnie sie niedogadamy.I zamierzam nadal uchodzcom pomagac nie tylko tam ale i tu gdzie po pomoc ptzyszli i traktuje ich tak jak potraktowal Egipt Swieta Rodzine.A wy z takimi pogladami wyrzuccie wigilijny pusty talerz do kosza bo was tylko osmiesza a Ewangelia?No moze pora zaczac ja juz czytac?.
Plusów: 1 Paweł 11.12.2017 18:22
Niezalogowany użytkownik Na obiecane cytaty o. dr T. Rydzyka chyba się już nie doczekam...
Plusów: 3 Robert 10.12.2017 19:58
Niezalogowany użytkownik @1 cały czas nie widzę związku z polskim nacjonalizmem a twoim przykładem Lisowczyków czy Tatarów. [Paweł 08.12.2017 21:38] napisał, że ci Lisowczycy to było międzynarodowe towarzystwo i że nawet na Polaków napadali dla zdobywania łupów, a nie ze względów narodowościowych. Doczytałem na ten temat i Paweł ma rację, tak to było. Dodam jeszcze, że Lisowczycy sami mogli wybierać spośród siebie dowódcę. Czyli to nie jest żadem przykład na polski nacjonalizm.
Taką prawdziwą, wyraźną i "krwawą" kartę nazizmu mieli Niemcy. To jest bezsporny przykład, do którego można się odnosić. W polskiej historii takiego czegoś nie ma. Może się mylę? Podaj np. jakiś przykład praw obowiązujących w Polsce, które można by było przyrównać do prawa niemieckiego z lat 30. XX w.

A co do uchodźców/muzułmanów itp. to widzę, że ludzie na tym forum nie są przeciwni pomocy. Uważają tylko, że lepszym sposobem jest pomoc na miejscu a nie otwieranie granic. Trudno mi się z nimi nie zgodzić. Faktycznie ci najsłabsi nie są w stanie dotrzeć do Europy. Tu przybywają tylko Ci najsilniejsi, z nieokreśloną tożsamością. Skąd wiedzieć kto ucieka z kraju ogarniętego wojną a kto nie, skąd wiadomo kto jest faktycznie zagrożony a kto nie? "Pomoc na miejscu" może być skierowana do tych miejsc na ziemi, które jej faktycznie potrzebują. I tak na logikę, za określone środki można więcej zdziałać tam na miejscu niż w krajach europejskich. Są dodatkowe korzyści - generowanie miejsc pracy w tamtych zniszczonych krajach, odbudowa ich infrastruktury itd.

wszystkie komentarze >