26 listopada odnowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

dodane 14.11.2017 11:35

PAP |

26 listopada we wszystkich kościołach w Polsce zostanie odnowiony Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana - poinformował w komunikacie opublikowanym na stronie episkopatu Delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych bp Stanisław Jamrozek.

26 listopada odnowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana   Henryk Przondziono/ Agencja GN Chrystus Król. Fragment mozaiki znajdującej się w klasztorze na Monte Cassino.

Jak zaznaczył hierarcha, w ubiegłym roku, w przededniu uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, członkowie Episkopatu Polski wraz z wiernymi proklamowali w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

"Celem proklamacji aktu było świadome potwierdzenie wyboru Jezusa za Króla i Pana, poddanie się Jego Prawu, woli i władzy oraz wywyższenie Go we wszelkich wymiarach życia: osobistego, rodzinnego, zawodowego i społecznego. Chodzi o podjęcie dzieła intronizacji Jezusa, którego realizacja domaga się solidnej pracy nad sobą i pracy apostolskiej, aby królestwo Chrystusa urzeczywistniało się w nas i pośród nas" - czytamy w komunikacie.

Centralnym punktem obchodów rocznicowych będzie odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana we wszystkich kościołach i kaplicach w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 26 listopada. Ogólnopolskie obchody wydarzenia odbędą się od 17 do 19 listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Jak zaznaczyli organizatorzy, w programie zaplanowano m.in. codzienną Mszę św., czuwania modlitewne, dyskusje panelowe i spotkania formacyjne. Akt zostanie odnowiony w niedzielę 19 listopada w Bazylice Miłosierdzia Bożego w czasie mszy św. pod przewodnictwem metropolity krakowskiego, abp. Marka Jędraszewskiego.

"W rocznicę proklamacji Aktu dobrze będzie uświadomić sobie na nowo powagę i wielkość, a także treść złożonego wówczas ślubowania i wynikających zeń zobowiązań. Budząc w sobie wolę ich podjęcia w życiu, trzeba też prosić Pana Boga o wsparcie" - zaznaczył bp Jamrozek.

Zachęcił wiernych, by w dniach poprzedzających odnowienie Aktu, począwszy od piątku 17 listopada, przez kolejne dziewięć dni, odmawiali w domach i parafiach nowennę, która przed rokiem poprzedziła proklamację Aktu. Na zakończenie zaapelował do duszpasterzy "o przewodzenie wszystkiemu".

Tekst nowenny można znaleźć na stronie www.episkopat.pl.

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana został proklamowany 19 listopada 2016 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w obecności m.in. prezydenta Andrzeja Dudy. Treść Aktu odczytał po mszy św. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Uroczystość, która zgromadziła 100 tys. wiernych, była zwieńczeniem nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz 1050. rocznicy chrztu Polski.

Czytaj także:

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EPISKOPAT, KOŚCIÓŁ, PAP

Przeczytaj komentarze | 39 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 krut00 16.11.2017 04:56
@Vera - Chrystus teraz chodzi po świecie i są tacy, którzy Go spotykają. Jeden nawet zrobił zdjęcie. Być może powinnaś zacząć chodzić innymi drogami aby Go spotkać ??
Plusów: 1 krut00 16.11.2017 04:50
@Brodaty Sokrates - prawdę piszesz twierdząc że Pan nie ma potrzeby byśmy okrzykiwali i uznawali Jezusa za króla, cesarza itp. Jak zapewne wiesz nie potrzebuje też naszych modlitw. To nam jest to wszystko potrzebne, nie panu Bogu. To właśnie dlatego obchodzimy co roku Boże Narodzenie, Wielkanoc i inne święta, pomimo że dobrze pamiętamy te poprzednie. Świętowanie czy odnawianie aktu intronizacji nie ma zmieniać Pan Boga tylko nas. Nikt tak naprawdę nie może zmienić świata czy nawet drugiego człowieka, ale może zmienić siebie - a i to nie jest łatwe.
Plusów: 7 JAWA25 15.11.2017 19:23
społecznego. mój błąd, http://www.pch24.pl/nie-chce-spolecznego-krolestwa-jezusa-chrystusa-,39570,i.html https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/pius_xi/encykliki/quas_primas_11121925.html
Plusów: 6 JAWA25 15.11.2017 18:44
herezja spólecznego panowania

wszystkie komentarze >