Starcia w USA, są zabici i ranni

dodane 13.08.2017 08:10

PAP |

Trzy osoby zginęły, a 35 zostało rannych w sobotę w Charlottesville w stanie Wirginia w starciach między skrajną prawicą a jej przeciwnikami - poinformowały wieczorem czasu lokalnego miejscowe władze.

Starcia w USA, są zabici i ranni   PAP/EPA/Virginia State Police/ HANDOUT Manifestacje w Charlottesville w stanie Wirgninia

32-letnia kobieta zginęła, gdy w tłum przeciwników wiecu skrajnej prawnicy celowo - jak relacjonują świadkowie - wjechał samochód. Jego kierowca został zatrzymany.

Policja nie podała na razie, jakie były okoliczności śmierci dwóch pozostałych ofiar.

Wcześniej poinformowano o katastrofie policyjnego śmigłowca, który rozbił się w pobliżu Charlottesville. Zginęło dwóch członków załogi. Nie wiadomo, czy ten wypadek miał związek z wydarzeniami w mieście.

W Charlottesville, gdzie skrajna prawica protestowała przeciwko planowanemu przez władze miejskie usunięciu pomnika generała Roberta E. Lee, dowódcy wojsk Konfederacji w czasie wojny secesyjnej, doszło do starć z jej przeciwnikami, głównie aktywistami grup skrajnie lewicowych.

Gubernator stanu Wirginia Terry McAuliffe wprowadził w mieście stan wyjątkowy.

Starcia w Charlottesville ostro potępił prezydent USA Donald Trump.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DEMONSTRACJA, PAP, USA

Przeczytaj komentarze | 38 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 27.08.2017 21:51
Niezalogowany użytkownik Tak ale planowano ją tylko na czas wojny z Unią
Plusów: 6 Gość 16.08.2017 21:49
Niezalogowany użytkownik Prrzydent Konfederacji Davis zrobił centralizację o jakiej się Lincolnowi nie śniło
Plusów: 6 Gość 16.08.2017 21:48
Niezalogowany użytkownik rokoszanin Jerzy Sebastian Lubomirski (1616-1667) to kto inny niż Stanisław Lubomirski (1583–1649)
Plusów: 0 Gość 15.08.2017 21:12
Niezalogowany użytkownik Jakby nie patrzeć dla wielu Lee był bohaterem. Stany dodąd są w pewnym sensie podzielone, więc nie powinno dziwić, że południowcy wtedy zbuntowali się przeciwko próbie centralizacji władzy. Ponadto wówczas określenie naród amerykański dla samych Amerykanów miało słabszy wydźwięk niż obecnie. Wtedy np mieszkaniec Wirginii bardziej uważał się za Wirgińczyka niż za Amerykanina.

wszystkie komentarze >