Będzie kara dla Legii za powstańczy transparent?

dodane 04.08.2017 17:49

PAP |

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) poinformowała o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego przeciwko Legii Warszawa. Chodzi o wydarzenia związane z rewanżowym meczem kwalifikacji Ligi Mistrzów z FK Astana - nielegalny baner i zablokowane przejścia na schodach.

Będzie kara dla Legii za powstańczy transparent?   PAP/Bartłomiej Zborowski Chodzi o ten transparent

Decyzja ma zostać podjęta 17 sierpnia podczas posiedzenia Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA.

Jak poinformowała w piątek UEFA, w przypadku Legii chodzi o dwa zarzuty - zablokowanie przejścia na schodach, co stanowi naruszenie art. 38 Regulaminu Bezpieczeństwa i Ochrony UEFA, a także wywieszenie nielegalnego banera, czyli art. 16 ust. 2 Regulaminu Dyscyplinarego UEFA.

Rzeczniczka prasowa Legii Izabela Kruk poinformowała PAP, że stołeczny klub tego nie komentuje.

Zgodnie z przepisami UEFA na stadionie - w trakcie meczów pod egidą tej organizacji - nie mogą być prezentowane hasła, które nie mają związku z wydarzeniem sportowym.

W środę na jednej z trybun przy Łazienkowskiej kibice Legii wywiesili ogromny transparent z napisem: "W czasie Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 000 ludzi, tysiące z nich były dziećmi". Napis został zilustrowany obrazem dziecka (w czapce z biało-czerwoną flagą) z pistoletem przystawionym mu do głowy przez żołnierza w niemieckim mundurze.

73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, która przypadła dzień przed spotkaniem, uczczono także kartoniadą w narodowych barwach i napisem "1944", minutą ciszy, krótkim wyciem syren i chóralnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.

W zagranicznych mediach przypominano m.in., że kibice stołecznej drużyny w przeszłości byli autorami kontrowersyjnych opraw. Prawie trzy lata temu wywiesili transparent, na którym UEFA porównano do świni w garniturze i podpisano, że "futbol nie ma znaczenia, liczą się pieniądze". Była to reakcja fanów warszawskiego zespołu na walkower w meczu z Celtikiem Glasgow, co oznaczało wykluczenie Legii z rozgrywek Ligi Mistrzów w sezonie 2014/15.

Piłkarze Legii wygrali w środę w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów z FK Astana 1:0, ale pierwsze spotkanie w Kazachstanie przegrali 1:3. Teraz wystąpią w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej, w której zmierzą się z mołdawskim Sheriffem Tyraspol. 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FUTBOL, KARA, LEGIA, LM, PAP, PIŁKA NOŻNA, UEFA

Przeczytaj komentarze | 17 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Prawda, boli Niemcow? 08.08.2017 17:45
Niezalogowany użytkownik Warto mowic o mordach Niemcow w czasie II wojny swiatowej. Patriotyzm to nie grzech.
Plusów: 2 Gość 07.08.2017 22:23
Niezalogowany użytkownik ogólnie nie interesować się rozgrywkami
Plusów: 2 Gość 07.08.2017 22:22
Niezalogowany użytkownik nie mieszaj Pisma św. do sprawy
Plusów: 1 Gość 07.08.2017 19:48
Niezalogowany użytkownik Brawo kibice. Tak trzymać. W Piśmie Św. jest napisane jasno: "i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" (J. 8,32)

wszystkie komentarze >