Kontrowersje po nieobecności przedstawiciela PO w programie TVP Info

dodane 16.07.2017 13:38

PAP |

W niedzielnym programie TVP Info "Woronicza 17" nie wystąpił przedstawiciel PO. Według prowadzącego program Michała Rachonia, udział zaproszonego przez telewizję Marcina Kierwińskiego odwołała Platforma, proponując przyjście Michała Szczerby, na co autorzy programu nie przystali.

Kontrowersje po nieobecności przedstawiciela PO w programie TVP Info   DrabikPany / CC 2.0 Poseł Michał Szczerba, który miał zastąpić w programie "Woronicza 17" Marcina Kierwińskiego.

Poseł PO Jan Grabiec twierdzi z kolei, że partia jak co tydzień oddelegowała swojego przedstawiciela, który tym razem nie został wpuszczony do studia.

W sobotę na swoim profilu twitterowym Biuro Prasowe Klubu Parlamentarnego PO podało, że "zgodnie z prośbą skierowaną do redakcji programu +Woronicza 17+ o uczestnictwo przedstawiciela Platformy Obywatelskiej w jutrzejszym (tj. 16 lipca 2017 r.) wydaniu programu emitowanym na antenie TVP Info o godzinie 9.45 informujemy, iż do reprezentowania partii został wskazany poseł Michał Szczerba".

Na takie rozwiązanie nie zgodził się Rachoń. "Droga @Platforma_org czasy się zmieniły. Nie wyznaczacie już dziennikarzom gości. Zaprasza ich gospodarz, a nie Przewodniczący @SchetynadlaPO" - napisał na swoim profilu na Twitterze w sobotę.

W niedzielę poseł PO Jan Grabiec zamieścił na swoim twitterowym profilu nagranie wideo, w którym mówi: "Tak jak co tydzień oddelegowaliśmy swojego przedstawiciela, przedstawiciela Platformy Obywatelskiej, zwyczajowo jak co tydzień, biuro prasowe wskazało posła PO jako przedstawiciela Platformy Obywatelskiej w programie Woronicza 17. Niestety pan poseł Michał Szczerba nie został wpuszczony do studia".

Według posła Grabca, to biuro prasowe PiS wydało zakaz wstępu do studia TVP Info dla posła Szczerby.

Rachoń skomentował też sprawę w niedzielę podczas programu. "Zawsze przedstawiciel Platformy Obywatelskiej jest w naszym studio, zawsze zapraszamy przedstawiciela Platformy Obywatelskiej i zawsze w ten sam sposób. W mijającym tygodniu nasz stały gość - Marcin Kierwiński - potwierdził udział w programie, po czym odwołała jego wizytę partia Platforma Obywatelska, informując dziennikarzy, że jedyną osobą, na którą zgodzi się Platforma Obywatelska, będzie pan poseł Michał Szczerba. To jest szantaż, my się przed tym szantażem nie poddamy i w sytuacji, kiedy partia polityczna próbuje wyznaczyć nam konkretnego przedstawiciela, my się na to po prostu nie możemy zgodzić" - powiedział.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| RACHOŃ, MEDIA, PAP, PARTIE, PO, SZCZERBA, TVP

Przeczytaj komentarze | 14 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 JAWA25 18.07.2017 23:31
skąd wiesz że rosyjskich?
Plusów: 2 Gość 17.07.2017 18:24
Niezalogowany użytkownik Rachoń jest kompetentnym, bezkompromisowym i odważnym dziennikarzem
Plusów: 1 Gość 17.07.2017 09:07
Niezalogowany użytkownik Dziwię się, że ktokolwiek myślący chce jeszcze spotykać się w studio TVP z niejakim p. Rachoniem, bardzo usłużnym wobec jedynie panującej władzy. To już nie dziennikarstwo, ale tylko i wyłącznie służalczość i koniunkturalizm.
Plusów: 3 Gość 17.07.2017 05:54
Niezalogowany użytkownik a czemu nie może decydować? Ich program, ich antena, ich studio, ich goście (jak sama nazwa wskazuje - goście. Gościa się zaprasza, a nie przyjmuje narzuconego. Narzuceni to są imigranci, a nie goście).

wszystkie komentarze >