"Dziennik Gazeta Prawna": Deficyt niższy może nawet o połowę

dodane 11.07.2017 10:20

PAP |

Mamy dużą nadwyżkę w budżecie. To efekt wypłaty ponad 8,7 mld zł z zysku Narodowego Banku Polskiego za ubiegły rok i o kilkanaście procent wyższych niż przed rokiem wpływów z VAT - informuje we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

"Dziennik Gazeta Prawna": Deficyt niższy może nawet o połowę   Henryk Przondzionov /Foto Gość

Jak podaje gazeta, od 1992 r., czyli od czasów, gdy Ministerstwo Finansów prowadzi porównywalne budżetowe statystyki, nigdy takiego wyniku nie udało się osiągnąć na tym etapie wykonania ustawy budżetowej. Wpłaty z NBP już powodowały poprawę stanu państwowej kasy, ale nie tak spektakularną i nie już w czerwcu.

Ministerstwo Finansów nie udziela na razie żadnych szczegółowych informacji, ale nadwyżkę po sześciu miesiącach trzeba liczyć w miliardach złotych. Nawet bez uwzględnienia wyższych dochodów z podatku od towarów i usług sam przelew z NBP powinien dać budżetowi około 2 mld zł nadwyżki - pisze DGP.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| "DZIENNIK GAZETA PRAWNA", BUDŻET, PAP, PRZEGLĄD PRASY

Przeczytaj komentarze | 9 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Gość 11.07.2017 15:48
Niezalogowany użytkownik jesli chodzi o dlugi to czasem sa niezbedne.Bo jesli bierze sie pozyczki na budowe fabryk,ktore je splaca i zarobia czy budowe infrastruktury to nie jest nic zlego a koniecznosc.Tak zrobilo PO rozbudowajac infrastrukture.Siegnij no pamiecia 10 lat wczesniej jak wygladala Polska i jak wyglada dzis? Prawda wyglada tak jak mowil to kandydat Duda, ze sa to "ruiny i zgliszcza" a w miesiac po wygranych wyborach,ze Polska ma zbudowana swietnie rozwijajaca sie gospodarke. Jak widzisz sam Duda swoje klamstwa podsumowal,ze PO jednak zadluzylo ale zbudowala silnie rozwijajaca sie Polske ,ktora byla najlepiej rozwijaja sie gospodrka EU. Teraz jest w polowie czyli poprostu prawie kleska.Ale propaganda musi byc jak to Kurski mowi "ciemny Lud to kupi"...i kupiles.A teraz bardzo prosze abys wymienil te... "kradzieze na niespotykana skale za PO" bo przeciez nalezy ministra Ziobre poinformowyc o tym aby aferzystow zamykal.Ja znam gigantyczne kradzieze miliardow w SKOKach ale Ziobro nakazal prokuratorowi sprawe umorzyc i upadlo nastepnych 5 SKOKow i brakuje juz 4,5 miliarda,ktore skradziono.Jednak minister Ziobro zaniemogl i niechce zlodziei scigac...dlaczego?
Plusów: 2 Gość 11.07.2017 15:32
Niezalogowany użytkownik masz na mysli SKOKi najwieksza kradziez w histori Polski,ktora na dobre pod patronatem nadal trwa?
Plusów: 1 Gość 11.07.2017 15:13
Niezalogowany użytkownik I przede wszystkim nie zapomnijmy przy tym zapytac: KTO te dlugi narobil? Rowniez przez kradziez na niespotykana skale za rzadow PO-PSL.
Plusów: 1 Gość 11.07.2017 14:54
Niezalogowany użytkownik skoro jest tak dobrze to zernijmy na nasze dlugi? Cos tu chyba nie pasuje i ktos kogos w kanal prowadzi?

wszystkie komentarze >