Abp Paglia: Nie znaliśmy poglądów aborcjonisty w Akademii Pro Vita

dodane 19.06.2017 10:09

RADIO WATYKAŃSKIE |

Arcybiskup odniósł się do skandalu, jaki wybuchł w ostatnich dniach po ujawnieniu proaborcyjnych poglądów jednego z nowych członków Akademii.

Abp Paglia: Nie znaliśmy poglądów aborcjonisty w Akademii Pro Vita   Fotos Presidencia El Salvador / CC 1.0 Arcybiskup Vincento Paglia

Papieska Akademia Pro Vita jest i zawsze będzie przeciwna wszelkim formom aborcji – zapewnił abp Vincenzo Paglia, odnosząc się do skandalu, jaki wybuchł w ostatnich dniach po ujawnieniu proaborcyjnych poglądów jednego z nowych członków Akademii. W 2011 r. prof. Nigel Biggar, wykładowca anglikańskiej teologii moralnej na uniwersytecie w Oksfordzie w dialogu z innym proaborcyjnym etykiem stwierdził, że nienarodzone dziecko nie zasługuje na takie samo traktowanie, jak rozwinięty człowiek. Przyznał, że opowiada się za aborcją do 18 tygodnia ciąży, kiedy można zauważyć pierwsze oznaki aktywności mózgu, a zatem i świadomości.

Abp Paglia zaznaczył, iż poglądy prof. Biggara nie odzwierciedlają opinii Akademii. Przyznał on, że w chwili nominacji nie znał tej wypowiedzi. Stolica Apostolska skontaktowała się z prof. Biggarem, który zapewnił, że w przyszłości nie będzie już podejmował dyskusji na ten temat. Abp Paglia ujawnił, iż kandydatura oksfordzkiego moralisty została wysunięta przez prymasa Wspólnoty Anglikańskiej abp. Justina Welby’ego, który pół roku temu został poproszony o zaproponowanie swego reprezentanta. Abp Paglia przypomniał, że rozszerzenie składu Akademii o przedstawicieli innych wyznań i religii stanowiło osobiste życzenie Papieża Franciszka.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, WATYKAN

Przeczytaj komentarze | 32 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Gość 22.06.2017 09:39
Niezalogowany użytkownik Pewnie znowu będzie oświadczenie, że nie wiedzieli o poglądach nowych członków. Ale kto im uwierzy w te kłamstwa?
Plusów: 4 Gość 22.06.2017 07:27
Niezalogowany użytkownik Za PCh24: Kolejne skandaliczne nominacje do Papieskiej Akademii Życia. Jej nowymi członkami są: teolog z Mediolanu, ks. Maurizio Chiodi, który wspiera eutanazję i profesor Anne-Marie Pelletier, opowiadająca się za otwartym podejściem wobec sodomii i innych aberracji seksualnych.

Dziewięć miesięcy temu papież Franciszek mianował arcybiskupa Vincenzo Paglię przewodniczącym Papieskiej Akademii Życia. Hierarcha dokonał w niej rewolucyjnych zmian. Zwolnił jednocześnie 172 osób, pozostawiając jedynie części z nich możliwość powrotu, a także anulował wymóg, aby nowi członkowie podpisywali zobowiązanie do ochrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci zgodnie z Magisterium Kościoła.
Plusów: 1 Gość 21.06.2017 23:07
Niezalogowany użytkownik A'propos, św. Tomasz z Akwinu napisał o sprawie nieomylności tak: Pan Bóg przemówił przez Swego Syna, a nie stworzonego człowieka, bo człowiek może zmylić, ale Bóg nie. A co do sprawy rozumienia aborcji u św. Tomasza to była niewielka, bo ówczesna medycyna nic nie wiedziała o komórkach jajowych i zapłodnieniu przez plemniki. Myślano, że plemniek to takie nasionko, które z czasem wykiełkuje, albo nie. Ot takie czasy. Ale dzisiaj już wiadomo, i nikt z aborcji się nie usprawiedliwi.
Plusów: 0 wreszcie Franciszek 20.06.2017 09:21
Niezalogowany użytkownik .

wszystkie komentarze >