Puchar dla Manchesteru United

Manchester United wygrał Ligę Europejską, pokonując w Sztokholmie Ajax Amsterdam 2:0.

Przewaga faworyzowanej drużyny pod wodzą Jose Mourinho ani przez chwilę nie ulegała wątpliwości. Jej dowodem w pierwszej połowie była  bramka zdobyta w 18 min. przez Paula Pogbę. Francuski internacjonał strzelał z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od nogi obrońcy i zupełnie zmyliła bramkarza Ajaxu. W drugiej połowie, w 48 min. gola zdobył Ormianin Henrik Mchitarian. Po rzucie rożnym zdołał dopaść do piłki strąconej głową przez Chrisa Smallinga i - stojąc tyłem do bramki - wbił futbolówką pod poprzeczkę bramki zespołu z Amsterdamu. W końcówce sam na sam z bramkarzem Ajaxu znalazł się Jesse Lingard, ale tym razem górą był golkiper drużyny holenderskiej. Młoda drużyna trenera Roberta Bosza nie była w stanie poważnie zagrozić bramce rywali, w której stał Sergio Romero.

Zwycięstwo w finale Ligi Mistrzów dało klubowi z Old Trafford prawo gry w fazie grupowej przyszłorocznej Ligi Mistrzów. Gdyby przegrał on z Ajaxem, nie wystąpiłby w elitarnych europejskich rozgrywkach, bo stosunkowo słabe wyniki w lidze angielskiej nie dałyby mu takiej możliwości.

Cieniem na sukcesie United w Sztokholmie położył się krwawy zamach, do którego doszło w Manchesterze. Piłkarze uczcili jego ofiary minutą ciszy.