Wspólnota z Czatachowy odwołuje spotkania modlitewne

dodane 05.04.2017 13:40

Wojciech Teister

To efekt komunikatów biskupów płockiego i częstochowskiego.

Wspólnota z Czatachowy odwołuje spotkania modlitewne   Józef Wolny /Foto Gość Pustelnia w Czatachowie

W środę na fejsbukowym profilu Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa z Czatachowy opublikowano komunikat, w którym ks. Daniel Galus informuje o odwołaniu spotkań organizowanych przez wspólnotę, aż do wydania przez abp. Wacława Depo jednoznacznej opinii na temat ich działalności.

Decyzja jest następstwem komunikatów wydanych przez kurie płocką (TUTAJ) i częstochowską (TUTAJ), z których wynika, że Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa nie uzyskały jak dotąd aprobaty ordynariusza częstochowskiego abp Wacława Depo, któremu terytorialnie podlegają, w związku z czym sugeruje się wiernym powstrzymanie od wyjazdów na spotkania organizowane w Czatachowie.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 36 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 19.12.2017 16:17
Niezalogowany użytkownik Myślę, że jedno i drugie.
Plusów: 0 Gość 19.12.2017 09:20
Niezalogowany użytkownik " Martwi mnie jedynie uczestnictwo w tych spotkaniach osób z zaburzeniami psychicznymi, które utwierdzają się w swoich paranojach, aż do skrajnego fanatyzmu. Osobiście spotkałam przynajmniej kilka takich osób, które po kilku spotkaniach z ks. Danielem nieźle zbzikowały. Pytanie tylko, czy problemem jest MiMJ wraz o ks. Galusem - czy to po prostu kolejna rzeczywistość charyzmatyczna, która ma szczególny dar przyciągania ludzi z poważnymi zaburzeniami psychicznymi? " LUDZIE CI SĄ WYKORZYSTYWANI JAK MIĘSO ARMATNIE.
Plusów: 0 Gość 17.05.2017 23:48
Niezalogowany użytkownik "Należy zauważyć, iż Komunikat Księdza Arcybiskupa z dnia 3 kwietnia br. nie zawierał zakazu organizowania spotkań Wspólnoty, ale wskazywał, iż biorąc pod uwagę toczące się prace Komisji oraz pojawiające się kontrowersje i pytania o status Wspólnoty, najwłaściwsze byłoby powstrzymanie się od organizowania wyjazdów na jej spotkania do czasu wydania ostatecznego orzeczenia i podjęcia decyzji. (...) Odpowiadając na przedłożoną prośbę, ale podtrzymując w pełni zastrzeżenia i treści zawarte w Komunikacie, Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo wyraża zgodę na zorganizowanie spotkań Wspólnoty w II i III sobotę maja, jednakże wyłącznie dla wiernych z terenu Archidiecezji Częstochowskiej."" źródło: mimj
Plusów: 0 Gość 25.04.2017 01:25
Niezalogowany użytkownik Niech sie dzieje wola Boga i naszego Pana Jezusa Chrystusa.....każdy kiedyś będzie rozliczany nawet Biskupi !!! A ile jest fałszywych...zgorszonych i wielu z nich odprawia Msze Święte. Panie wybacz im bo nie wiedzą co czynią.

wszystkie komentarze >