Oszałamiające zdjęcia z Hobbitonu w Nowej Zelandii

dodane 14.02.2017 12:15

W tym miejscu kręcono "Władcę Pierścieni" i "Hobbita".

Hobbiton Movie Set - wioska hobbitów w Nowej Zelandii Ryszard Derdziński

Gdy Peter Jackson kręcił trzy filmy na podstawie "Władcy Pierścieni" J. R. R. Tolkiena, w miejscowości Matamata na nowozelandzkiej Wyspie Północnej, w krainie malowniczych wzgórz zbudowano nie tylko dom Bilba Bagginsa - Bag End - ale cały Hobbiton. Dopracowana w najdrobniejszych szczegółach hobbicka wioska liczy około 50 domostw, w większości zlokalizowanych w ziemi - dokładnie tak, jak w książkowych opisach. W bajkowej wiosce stoi też kilka budynków wolnostojących - np. filmowy młyn wodny i gospoda "Pod Zielonym Smokiem".

Po realizacji filmów Jacksona (w Matamata kręcono tez niektóre sceny do "Hobbita"), niesamowity teren został udostępniony turystom. I od razu stał się wielką atrakcją turystyczną. Wstęp do "Hobbiton Movie Set" kosztuje mniej więcej równowartość 200 zł. Osada jest oddalona od Auckland o 2 godziny drogi autokarem.

Prezentujemy obszerną galerię zdjęć z nowozelandzkiego Hobbitonu. Zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości Ryszarda Derdzińskiego:

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 anioł 4 08.05.2016 21:12
Niezalogowany użytkownik Ja też bardzo proszę o opublikowanie rozważań Drogi Krzyżowej, napisanych prze dziennikarzy, w numerze 12/2016 "Swojego Goscia" po przeczytaniu puszczam w obieg po rodzinie a z wielką chęcią powróciłbym do czasem do nich.
Plusów: 1 martka 20.03.2016 10:20
Niezalogowany użytkownik ... myślałam że Rozważania Drogi Krzyżowej będą udostępnione. Szkoda ...
Plusów: 1 maria n 18.03.2016 10:07
Niezalogowany użytkownik Już Drogę Krzyżową moglibyście udostępnic za darmo...Rażą tez przy niej nachalne reklamy białej kiełbasy i lodówek

wszystkie komentarze >