Schetyna: Proponujemy przerwę w obradach do 18 stycznia

dodane 11.01.2017 10:32

PAP |

Proponujemy przerwę w obradach Sejmu do 18 stycznia oraz przedstawimy projekt uchwały ws. rozwiązania kryzysu parlamentarnego i budżetowego - poinformował w środę lider PO Grzegorz Schetyna.

Schetyna: Proponujemy przerwę w obradach do 18 stycznia   Rafał Guz /PAP Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna (C), przewodniczący KP PO Sławomir Neumann (P) i rzecznik prasowy PO Jan Grabiec (L) na korytarzu sejmowym

"Przed chwilą wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska zgłosiła wniosek na posiedzenie Prezydium Sejmu o przerwę do środy 18 stycznia do godziny 9., żebyśmy mieli czas na znalezienie tego pomysłu na rozmowę i znalezienie rozwiązania tego konfliktu" - powiedział Schetyna w środę dziennikarzom.

Jak dodał, szef klubu PO Sławomir Neumann na posiedzeniu Konwentu Seniorów przedstawi też projekt uchwały ws. rozwiązania kryzysu parlamentarnego i budżetowego. "To jest wyciągnięcie ręki ze strony Platformy" - przekonywał lider PO.

W środę rano zebrał się zarząd PO, następnie odbyć ma się posiedzenie klubu parlamentarnego Platformy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PARTIE, PILNA, SEJM

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 krut00 11.01.2017 16:27
Mam nadzieję że partia Kukiz-15 wesprze aktualny rząd w przegłosowaniu budżetu i nałożeniu kar finansowych na wichrzycieli w razie gdyby okazało się że PiS straci kilku posłów. Funkcja szefa parlamentarnej opozycji jak widać przerosła pana Schetynę.
Plusów: 1 Gość Tezdebil 11.01.2017 16:27
Niezalogowany użytkownik Do 18 stycznia ktorego roku? 2018, 2019
Plusów: 3 Gość 11.01.2017 12:30
Niezalogowany użytkownik Mieliście miesiąc przerwy, w czasie którego Wasi przedstawiciele siedzieli dzień i noc, świątek, piątek i Sylwestra w Sejmie. Jak przez ten czas nie zdążyliście nic wymyślić, to jak wymyślicie do osiemnastego?
Plusów: 6 Dario 11.01.2017 11:15
Niezalogowany użytkownik Graja na czasie. Najpierw odłożą posiedzenie , potem podważą prawomocność ustalonego budżetu (który powinien być przegłosowany do końca stycznia) a potem ... braknie czasu na jego zatwierdzenie i sejm będzie musiał się rozwiązać. Nie można wdać się w ich gierki bo doprowadzi to do chaosu. Teraz jest większość parlamentarna i wybrany rząd. Przy niepewnej większości parlamentarnej są problemy z wybraniem rządu, wielomiesięczne negocjacje między partiami, każda chce coś ugrać..... nie można iść jednocześnie w prawo i w lewo - to jest fizycznie niemożliwe. Trzeba coś wybrać i Polacy to już wybrali. Każdy kto to podważa jest mącicielem i chuliganem niszczącym wspólny dorobek obywateli.

wszystkie komentarze >