Szef PO: Proszę liderów opozycji, by nie szli do Karczewskiego

dodane 10.01.2017 13:03

PAP |

Apeluję do szefów ugrupowań opozycyjnych, aby także nie brali udziału w spotkaniu u marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego; ono nie daje szansy na wyprowadzenie Sejmu z kryzysu - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna. Zamiast tego szef PO chce spotkania w gronie liderów opozycji.

Szef PO: Proszę liderów opozycji, by nie szli do Karczewskiego   Tomasz Gołąb /Foto Gość Grzegorz Schetyna

Wcześniej Schetyna poinformował, że nie weźmie udziału we wtorkowym spotkaniu szefów ugrupowań zasiadających w parlamencie i marszałka Senatu.

"Chciałbym poprosić przedstawicieli, szefów partii opozycyjnych, aby także nie brali udziału w tym spotkaniu. Ono naprawdę nie będzie dotyczyć materii zmiany, czy szansy na odmianę tej trudnej sytuacji - wyprowadzenia parlamentu, Sejmu z kryzysu obecnego" - powiedział.

Przewodniczący Platformy zapowiedział, że zaproponuje natomiast liderom pozostałych ugrupowań parlamentarnej opozycji spotkanie w własnym gronie.

"Będę (...) prosił ich o spotkanie, żebyśmy w czwórkę, jeszcze dzisiaj, mogli ustalić strategię współpracy opozycji, bo uważam, że strategia opozycji musi być ustalana na spotkaniu szefów partii opozycyjnych, szefów klubów partii opozycyjnych, a nie z prezesem Jarosławem Kaczyńskim" - mówił.

Zapowiedział, że zaproponuje liderom opozycji, by spotkanie odbyło się jeszcze we wtorek. "To kwestia oczywiście czasowych możliwości, ale uważam, że wieczorem takie spotkanie mogłoby się odbyć, uważam, że ma wielki sens, żebyśmy właśnie wspólnie porozmawiali o pomysłach politycznych, rozwiązaniu konfliktu parlamentarnego" - ocenił Schetyna.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PARTIE, PO, SEJM

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 mee... 10.01.2017 15:04
Niezalogowany użytkownik PiS powinien robic swoje i przestrzegac prawo...a nie sie rozczulac, jakby nie zanali reali, czulosci pis wlasnie wzmacniaja tzw opozycje. Bez budowy nowego sejmu sie nie obejdzie...albo pis rozpisze nowe wybory i jak znow wygra, przejdzie do opozycji i bedzie skladac wnioski, ku satysfakcji Brukseli i tzw opozycji, ktorzy sie w koncu zachwyca polska demokracja. Prezes K. wprawdzie mowi jak jest, ale robi dokladnie co innego.
Plusów: 0 Gość 10.01.2017 14:34
Niezalogowany użytkownik Czyli wprost mówisz, że chcesz się z nimi spotkać przeciwko Kaczyńskiemu? Żeby wspólnie ustalić front działań? Czyli opozycja już nawet nie udaje, że działa DLA Polski, ale wprost mówi, że działa PRZECIWKO Prezesowi?
Plusów: 1 Gość 10.01.2017 13:53
Niezalogowany użytkownik Co ty Grisza, oczadział?

wszystkie komentarze >