Norwegia chce zabijać bliźniaki

dodane 19.10.2016 08:40

MG /lifenews.com

Swoją "ofertę" kieruje także do kobiet w ciąży, które nie są Norweżkami.

W tym tygodniu Norweskie Ministerstwo Zdrowia orzekło, że kobiety z innych krajów, noszące pod sercem bliźniaki lub więcej dzieci, mogą przyjechać do Norwegii i zabić wybrane, nienarodzone dziecko. Przeszkodą nie jest nawet to, że jest ono całkowicie zdrowe.

- Wszystkie kobiety norweskie lub mieszkające w kraju mają takie samo prawo do aborcji i redukcji płodu - powiedziała Torunn Janbu, urzędniczka zdrowia.

Urzędnicy są zdania, że to orzeczenie sprawi, że kobiety ze Szwecji i Danii (krajów, w których aborcja selektywna jest ograniczona) będą przyjeżdżać do Norwegii.

Decyzja przeszła wbrew negatywnym opiniom lekarzy, którzy są zdania, że takie procedury zagrażają matce i drugiemu dziecku. - Nie znaleźliśmy żadnej korzyści medycznej przemawiającej za tą decyzją - powiedziała dr Birgitte Heiberg Kahrs, specjalistka w medycynie płodowej w szpitalu Św. Olafa w Oslo - Naraża drugie dziecko w łonie matki i może prowadzić do poronienia.

W Norwegii można zabić legalnie dziecko w łonie matki do 12 tygodnia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, BLIŹNIAKI, NORWEGIA

Przeczytaj komentarze | 99 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 27.10.2016 11:40
Niezalogowany użytkownik Od razu będą takie sytuacje, kiedy zabito nie to dziecko, co miało być zabite. Wskutek pomyłki by "naprawić błąd" będzie też zabite to "właściwe" dziecko.
Plusów: 1 Gość 25.10.2016 00:13
Niezalogowany użytkownik Czyli dziecko w łonie matki będzie świadkiem morderstwa swojego rodzeństwa. Czy ktokolwiek zastanawia się jakie będą skutki psychiczne i duchowe dla tego człowieka? ???! To KOSZMAR
Plusów: 2 JAWA25 23.10.2016 13:04
bełkotliwy tytuł
Plusów: 1 M 22.10.2016 14:01
Niezalogowany użytkownik Myślę,że chodzi o bezpieczeństwo urodzenia zdrowego choć jednego z dwojga i więcej dzieci z brzuszka. Najczęściej ciąże wielopłodowe,także bliźniacze kończą się cesarką czyli pomocą lekarzy zaś jednopłodowe -naturalnie.

wszystkie komentarze >