Olimpijczycy za słabe występy w Rio trafili do aresztu

dodane 31.08.2016 07:05

PAP |

Prezydent Zimbabwe Robert Mugabe nakazał aresztowanie 27 z 31 olimpijczyków z Rio de Janeiro, gdyż spisali się poniżej jego oczekiwań. Kary uniknęło tylko czworo z nich - to pływacy, którzy trenują w USA i nie wrócili do kraju.

Olimpijczycy za słabe występy w Rio trafili do aresztu   HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość Areszt

W gronie tych ostatnich jest najbardziej znana reprezentantka Zimbabwe, mieszkająca w USA pływaczka Kirsty Coventry. To ona, siedmiokrotna medalistka IO (dwukrotnie złota z Aten i Pekinu na 200 m grzbietem), zajęła w Rio de Janeiro najwyższe miejsce spośród sportowców tego kraju - była szósta w wyścigu na 200 m grzbietem.

"Jeśli sportowcy nie byli zdolni do poświęceń i walki o medale, nawet te +najgorsze+ - brązowe, czy miejsca 4-5, czego dokonali zawodnicy z sąsiedniej Botswany, to znaczy, że zmarnowali państwowe pieniądze" - powiedział 92-letni Mugabe, rządzący państwem w autorytarny sposób od 1980 r.

32-letnia Coventry, dla której zawody w Rio de Janeiro były piątymi igrzyskami w karierze, zdobyła siedem z ośmiu medali olimpijskich Zimbabwe. Jest najbardziej utytułowanym sportowcem Afryki.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| OLIMPIZM, PAP, RIO, SPORT, ZIMBABWE

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 08.12.2016 16:18
Niezalogowany użytkownik A ja z niską oceną transportu jak najbardziej się zgadzam. Stare wysłużone, śmierdzące tramwaje rzucające na wszystkie boki. Kraków ciągle remontuje torowiska i w ogóle nie widać zmian na lepsze. Nawet porównując do Warszawy transport szynowy to lata świetlne...
Plusów: 0 Gość 07.12.2016 11:50
Niezalogowany użytkownik Nie mogę się zgodzić z niską oceną transportu, na non stopie coś jeździło, niestety przepustowość też jest ograniczona a to nie tak duże miasto, że przejście nawet z jednego końca na drugi to jakiś problem i wyprawa. Wiele scen, więc każdy mógł w pobliżu siebie coś odnaleźć. Ja byłem bardzo pozytywnie zaskoczony organizacją.
Plusów: 1 Gość 06.12.2016 19:39
Niezalogowany użytkownik Moim zdaniem naprawdę było super ! :) Super atmosfera super ludzie super ochrona no poprostu az chce się znowu jechać na ŚDM ! Moja ocena to 5+

wszystkie komentarze >