107,6 FM

Bielecki królem strzelców w Rio

Karol Bielecki z dorobkiem 55 bramek został królem strzelców turnieju piłki ręcznej w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Biało-czerwoni zajęli czwarte miejsce. Triumfowała Dania, której lidera Mikkela Hansena uznano za najlepszego zawodnika imprezy (MVP).

Bielecki, pełniący podczas ceremonii otwarcia igrzysk funkcję chorążego reprezentacji Polski, wyprzedził w klasyfikacji strzelców o jedno trafienie właśnie Hansena. Obaj oddali po 87 rzutów w turnieju. Skuteczność Polaka wynosiła 63 procent, a Duńczyka 62. Ósme miejsce zajął Michał Daszek - 33 gole (na 43 próby).

Hansen wygrał natomiast zdecydowanie klasyfikację bramek i asyst - 77 (Bielecki - 66).

W niedzielnym meczu o trzecie miejsce Polska przegrała z Niemcami 25:31, zaś w spotkaniu o złoty medal Duńczycy niespodziewanie pokonali 28:26 Francuzów, triumfatorów dwóch poprzednich turniejów olimpijskich.

W niedzielę ogłoszono również nazwisko najlepszego zawodnika turnieju (Hansen) oraz najlepszą siódemkę - nie znalazł się w niej żaden Polak.

Najlepsza siódemka: Niklas Landin (Dania) - Uwe Gensheimer (Niemcy), Mikkel Hansen (Dania), Nikola Karabatic (Francja), Valentin Porte (Francja), Lasse Svan (Dania), Cedric Sorhaindo (Francja).