Ksiądz zawieszony, zarzut: molestowanie 15-latki

dodane 09.03.2016 15:11

KAI |

W związku z zarzutami, jakie pojawiły się pod adresem ks. Leszka L., kapłana diecezji tarnowskiej, został on odwołany z parafii, gdzie dotychczas pełnił funkcję wikariusza. Nie sprawuje też innych funkcji. Ksiądz miał uwieść swoją 15-letnią uczennicę.

Ksiądz zawieszony, zarzut: molestowanie 15-latki   David Berkowitz / CC 2.0 Nowy Sącz

„W trybie natychmiastowym od zgłoszenia tego przypadku zostały podjęte działania przez Kurię Diecezjalną w Tarnowie. Kapłan nie pełni obecnie żadnej funkcji, została mu też odebrana misja kanoniczna do nauczania katechezy w szkole. Powołany został delegat Biskupa Tarnowskiego, który prowadzi postępowanie wyjaśniające w tej sprawie” - informuje ks. Ryszard Nowak, rzecznik biskupa tarnowskiego.

Kapłan opuścił jedną z sądeckich parafii, gdzie był wikariuszem i przebywa na terenie diecezji tarnowskiej. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu. Przesłuchiwani są świadkowie, zabezpieczono też telefony i sprzęt komputerowy.

Kapłan miał składać niemoralne propozycje swojej 15-letniej uczennicy. Dowodem mają być m.in. komentarze na portalu społecznościowym.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PEDOFILIA WŚRÓD DUCHOWNYCH

Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 7 Gość 14.07.2017 11:30
Niezalogowany użytkownik http://www.miastons.pl/77,17870,Umorzenie_postepowania_w_sprawie_ksiedza.htm
Plusów: 11 Ania 13.03.2016 08:54
Niezalogowany użytkownik Nie rozumiem skad w ludziach taka chec atakowania innych nie ma jeszcze zadnych pewnych informacji czy i co jest prawda a juz tyle krzywdzacych opini. Zastanawiacie sie ze taka opinia moze zniszczyc czlowiekowi zycie?
Znam tego ks. I wierze ze prawda sie obroni, On zawsze twierdzil ze jezeli sam mozesz patrzec sobie w oczy to nie nalezy przejmowac sie oszczerstwami innych. Robil co do niego nalezalo i zawsze wokol niego bylo pelno osob ktore chcialy z nim porozmawiac, byl ksiedzem dla kazdego i moze to komus przeszkadzalo i trzeba bylo mu zrobic krecia robote? Nie wiem ale osobe ksiedza polecam w kazdej modlitwie i prosze o laske przetrwania tej ciezkiej prooby. Was rowniez do tedo zachecam!
Plusów: 0 _jasiek 10.03.2016 13:28
Swego czasu modne było "kleryk z gitarą byłby dla mnie parą".
Plusów: 5 kochana 10.03.2016 12:10
Niezalogowany użytkownik Nie tak dawno w naszej diecezji ksiądz musiał poprosić o przeniesienie,gdyż dziewczyna z gimnazjum mu się narzucała.

wszystkie komentarze >