Rozmowa poranka: Restrukturyzacja - "tak", likwidacja - "nie"

dodane 13.01.2015 12:07

Prezydent Zabrza: Program rządu jest powierzchowny i nie ma w nim konkretów.

Rozmowa poranka: Restrukturyzacja - "tak", likwidacja - "nie"   Henryk Przondziono /FOTO GOŚĆ Małgorzata Mańka-Szulik

- Program, który rząd zaproponował, jest powierzchowny i nie ma w nim konkretów, na które czekają związkowcy - powiedziała dziś w "Rozmowie Poranka" Radia eM prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W ten sposób skomentowała wczorajsze rozmowy na temat górnictwa, które delegacja rządu z premier Ewą Kopacz na czele prowadziła w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim ze związkowcami, a także z samorządowcami z kilku śląskich miast. O ile samorządowcy po spotkaniu z szefową rządu wyrażali umiarkowany optymizm, o tyle dalsza część rozmów, już tylko w gronie rząd-związki, zakończyła się w nocy fiaskiem.

Prezydent Zabrza podkreślała na antenie Radia eM, że wczoraj propozycje rządowe zabrzmiały nieco łagodniej. - W sobotę słyszeliśmy dość kategoryczne informacje, że program musi być realizowany w formie, w jakiej został przedstawiony, natomiast w rozmowie z panią premier widzieliśmy postawę elastyczną. Inaczej odnosiła się do wielu propozycji - mówiła Małgorzata Mańka-Szulik. Zaznaczała jednak, że wciąż brak konkretów. - Chodzi o to, żebyśmy sobie powiedzieli dokładnie, o czym mówimy: czy o restrukturyzacji czy o likwidacji, bo na restrukturyzację na Śląsku jest przyzwolenie, natomiast na likwidację nie ma ani przyzwolenia, ani nie ma takiej możliwości - powiedziała prezydent Zabrza.

Posłuchaj całej rozmowy Sylwestra Strzałkowskiego z Małgorzatą Mańką-Szulik:

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| GÓRNICTWO, MAŁGORZATA MAŃKA-SZULIK, ZABRZE

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 tolek 16.01.2015 20:16
Niezalogowany użytkownik Przy budowie stadionu tez jest duzo miejsc pracy ,wiec komentaz powyzej nie trafiony.
Plusów: 0 Robert 14.01.2015 13:27
Niezalogowany użytkownik A pani prezydent, zamiast myśleć o miejscach pracy dla zabrzan, buduje im stadion za 300 milionów ze spłatą przez 50 lat.

wszystkie komentarze >