MŚ w pływaniu - złoto Kawęckiego!

Radosław Kawęcki zdobył złoty medal w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie w Dausze. Czasem 1.47,38 min ustanowił rekord Polski. Drugi Amerykanin Ryan Lochte był wolniejszy aż o 0,82 s.

Na najniższym stopniu podium stanął Australijczyk Mitchell Larkin, który stracił do Polaka 0,97 s.

To drugi medal podopiecznego trenera Pawła Słomińskiego na tej imprezie. W czwartek cieszył się ze srebrnego krążka na dystansie o połowę krótszym.

Kawęcki na 200 m bronił tytułu wywalczonego przed dwoma laty w Stambule. Wówczas po pasjonującej walce pokonał Lochte'ego o zaledwie 0,02 s. Tym razem nie dał szans rywalom. Tradycyjnie zaczął spokojnie. Po 50 m był czwarty. W połowie dystnasu zajmował drugie miejsce, a prowadzenie objął przed 150 m.

Poprzedni rekord Polski również należał do niego. W ubiegłym roku w zawodach Pucharu Świata w Berlinie popłynął o 0,25 s wolniej.